w

Solaris planuje rozszerzyć swoje działania na Amerykę Północną (gloswielkopolski.pl)

Firma Solaris, producent autobusów pod Poznaniem, zamierza rozwijać swoje działania również w Ameryce Północnej. Plany ekspansji Solarisa opierają się na dostarczaniu pojazdów zeroemisyjnych, na czym będzie mógł skorzystać zarówno rynek amerykański, jak i działalność firmy Solaris.

Solaris od lat jest liderem w Europie w dostarczaniu autobusów zasilanych bateryjnie i wodorem, a także trolejbusów. Jednak należy zaznaczyć, że rynek pojazdów zeroemisyjnych jest konkurencyjnym sektorem. A to z kolei skłania Solaris do poszukiwania nowych możliwości rozwoju, w segmencie autobusów międzymiastowych oraz na rynku Ameryki Północnej.

Wejście na rynek amerykański wymaga dostosowania się do nowych wymagań technologicznych i homologacyjnych. Z tego względu firma musi opracować nowe konstrukcje swoich pojazdów. Aktualnie przeprowadzane są testy prototypów, a pierwsze autobusy mają pojawić się w USA lub Kanadzie do 2026 r.

Co więcej, rozpoczęcie produkcji w USA może też oznaczać wzrost działań badawczo-rozwojowych, wsparcia technicznego i serwisowego w Polsce. W tym kontekście firma inwestuje również w swoje zaplecze produkcyjno-serwisowe w pobliżu Poznania, co jest fundamentem dla przyszłego rozwoju na nowych rynkach.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

We Wrocławiu pojawił się kolejny bóbr. Spacerował po placu Jana Pawła II (kronika24.pl)

Szczecińska policja opublikowała wstępny bilans wypadków na drogach w okresie świątecznym (gs24.pl)