w

Służby ratunkowe ćwiczyły ewakuację turystów z wagonika kolejki na Kasprowy Wierch (zakopane.naszemiasto.pl)

Służby ratunkowe, w tym strażacy i ratownicy TOPR, postanowili efektywnie wykorzystać przerwę techniczną na Kasprowym Wierchu. W związku z tym przeprowadzili ćwiczenia dotyczące ewakuacji turystów z wagonika kolejki.

W trakcie przerwy technicznej na Kasprowym Wierchu strażacy i ratownicy brali udział w ćwiczeniach obejmujących ewakuację turystów z wagonika kolejki linowej. Podczas tych działań służby wykorzystywały różne pojazdy, w tym quad z napędem na trzy osie, pojazd typu can-am, a także śmigłowiec Sokół.

Ćwiczenia z ewakuacji na Kasprowym Wierchu odbywają się corocznie przed sezonem zimowym. W ramach tych praktyk strażacy ćwiczą techniki ewakuacji narciarzy na wypadek, gdyby doszło do zatrzymania się wyciągu krzesełkowego.

Ponadto, podobne działania prowadzone są również na kolei linowej na Kasprowy Wierch, która jest jedyną koleją gondolową na terenie powiatu tatrzańskiego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Podpalenie mieszkania w kamienicy w Malborku. Podejrzany jest już w rękach policji (dziennikbaltycki.pl)

Nowy kierunek na Uniwersytecie Śląskim: Ekofeminizm i queerowe podejście do natury (www.infokatowice.pl)