w

Nowy kierunek na Uniwersytecie Śląskim: Ekofeminizm i queerowe podejście do natury (www.infokatowice.pl)

Uniwersytet Śląski ogłosił dodanie nowego kierunku studiów, który będzie skupiać się na ekofeminizmie i queerowym podejściu do natury. Program obejmuje Interdyscyplinarne Studia Humanistyczne nad Środowiskiem. Na nowy kierunek UŚ spadła lawina krytyki.

Pomimo że Uniwersytet Śląski twierdzi, że studenci mogą szukać pracy nawet w branży IT, reakcje na nowy kierunek nie były zbyt przyjazne. Większość wyrażała pogardę w kwestii nowego pomysłu, a niektórzy porównywali uczelnię do „fabryki bezrobotnych”. Inny internauta napisał, że kierunek będzie opłacany z podatków polskich obywateli, którzy będą finansować dyplomy dla totalnych deb…

Uniwersytet Śląski zaznacza, że nowy kurs skupi się na historii relacji między człowiekiem a przyrodą, a także potrzebie uzdrowienia tej więzi. Ponadto zaznacza, że studenci będą mogli zrozumieć związek między feminizmem a ekologią, a także dbaniem o środowisko i sprawiedliwością społeczną. Dodaje też, że dowiedzą się, co wiąże polowania i męską dominację.

Studia dedykowane są osobom, które niepokoją się przemocą, dyskryminacją i wzmacnianiem stereotypów. Są także dla tych, którzy chcą wspólnie działać nad zmianami kulturowo-przyrodniczymi, społeczno-technologicznymi i równością płciową.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Służby ratunkowe ćwiczyły ewakuację turystów z wagonika kolejki na Kasprowy Wierch (zakopane.naszemiasto.pl)

Śmiertelne zderzenie dwóch autobusów w Krakowie. Nie żyje jeden z kierowców (wydarzenia.interia.pl)