w

Służbowy pies Diego znalazł narkotyki na gdańskim lotnisku. Paczka nadeszła ze Stanów Zjednoczonych (dziennikbaltycki.pl)

Kolejny sukces na koncie psa o imieniu Diego, który od czterech lat gromadzi doświadczenie w Służbie Celno-Skarbowej, specjalizującej się w środkach odurzających. Tym razem pies odniósł imponujące osiągnięcie na stanowisku w Oddziale Celnym Portu Lotniczego Gdańsk-Rębiechowo, gdzie wywąchał paczkę z suszem marihuany.

Głównym zadaniem Diego jest identyfikacja nieprawidłowości w handlu towarami oraz ruchu pasażerskim, szczególnie związanymi z przemytem narkotyków. W poprzednim tygodniu, podczas rutynowej inspekcji paczek kurierskich, Diego zwrócił uwagę na przesyłkę pochodzącą ze Stanów Zjednoczonych. Oficjalna deklaracja przesyłki opisywała zawartość jako odzież. Jednak czujny pies służbowy wyczuł nieco innych zapach.

Diego znalazł pół kilograma marihuany

Jak się okazało po przeszukaniu, wnętrze paczki skrywało w sobie niemal pół kilograma marihuany – susz roślinny, który w Polsce jest nielegalny. Jest to kolejny przypadek, w którym Diego przyczynił się do zabezpieczenia znaczącej ilości nielegalnych substancji na gdańskim lotnisku. Wcześniej, w marcu tego roku, ten pracowity pies służbowy odnalazł podobną ilość narkotyków, po raz kolejny podkreślając swoją niezastąpioną rolę w zespole.

Tak się składa, że kariera Diego obejmuje wiele udanych akcji. Jego bystry węch i umiejętność wykrywania nieprawidłowości uczyniły go kluczowym elementem w walce z przemytem narkotyków na lotnisku.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Jak wyglądają ceny paliw na pomorskich stacjach benzynowych? (dziennikbaltycki.pl)

Dwa tygodnie utrudnień na rondzie przy E.Leclerc w Lublinie. Miasto rusza z przebudową sieci ciepłowniczej (kurierlubelski.pl)