w

Jak wyglądają ceny paliw na pomorskich stacjach benzynowych? (dziennikbaltycki.pl)

W ostatnim czasie ceny paliw delikatnie wzrosły, co nie jest aż taką niespodzianką podczas wakacji. Według raportu stworzonego przez Reflex, dzisiaj benzyna jest o 15 groszy tańsza niż rok temu. A więc, jak przedstawiają się ceny paliwa na Pomorzu?

W sierpniu 2023 roku ceny paliw nieznacznie wzrosły. Cena benzyny 95-oktanowej na Pomorzu wynosi średnio 6,52 zł/l. Z kolei, jeśli zamierzamy tankować autogaz, zapłacimy 2,66 zł/l, a w przypadku oleju napędowego cena wyniesie 6,26 zł/l. Pomimo że sytuacja jest stabilna, eksperci i tak przewidują przyszłe wzrosty. Raport Refleksu opisuje oczekiwany wzrost cen diesla, a także zmianę relacji cen benzyny i oleju napędowego.

Aktualnie w stosunku do oleju napędowego benzyna jest średnio droższa o 22 gr/l, choć różnice te się wyrównują. Od początku wakacji ceny benzyny wzrosły o 53 gr/l, a diesla o 70 gr/l na europejskim rynku ARA. Natomiast cena ropy Brent podskoczyła o 29 gr/l. Przewidywane jest, że olej napędowy może przebić cenę benzyny, wracając do cen w okolicy 6,80 zł/l.

Promocja oferująca do 45 gr rabatu za litr paliwa

Refleks poinformował, iż eksperci twierdzą, że globalne trendy rynkowe wpłyną na ceny w kraju. Faktem jest, że ostatnie zmiany na rynku międzynarodowym były znaczące. Z tego względu niektóre stacje paliw wprowadziły letnią promocję, obniżając ceny o 30 groszy za litr. Orlen ogłosił tę promocję podczas konferencji prasowej w czerwcu br. Paliwo z promocji będzie dostępne dla kierowców do 31 sierpnia.

Daniel Obajtek, prezes Orlenu, wyjaśnia, że promocja pozwala na 8 tankowań po 50 litrów paliwa z 30-groszowym rabatem na litrze. Co więcej, posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą liczyć na 45 groszy rabatu. Promocja obejmuje uczestników programu lojalnościowego Vitay.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Odpust w Ludźmierzu z okazji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (zakopane.naszemiasto.pl)

Służbowy pies Diego znalazł narkotyki na gdańskim lotnisku. Paczka nadeszła ze Stanów Zjednoczonych (dziennikbaltycki.pl)