w

Skandal w Tramwajach Szczecińskich – księgowa firmy okradała PKZP od 2021 roku (wszczecinie.pl)

Od 2021 roku w Tramwajach Szczecińskich rozwijała się nielegalna działalność, która dopiero teraz została ujawniona. Portal wSzczecinie.pl zdobył list prezesa firmy, w którym wyraził on zdumienie i oburzenie skalą oszustwa. Okazało się, że księgowa, pracująca w firmie, okradła PKZP na kilkaset tysięcy złotych. W ten sposób okradała ze środków swoich kolegów z pracy. Sprawę przejęła prokuratura.

Prezes Tramwajów Szczecińskich, Krystian Wawrzyniak, wysłał komunikat do pracowników, w którym poinformował o nielegalnym wypłacaniu środków z Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej. Nieprawidłowości zostały wykryte przypadkowo przez pracowników działu księgowości, co skłoniło pracodawcę do zawiadomienia prokuratury. Skala oszustwa i okres trwania tej działalności (od 2021 r.) są naprawdę szokujące.

PKZP to narzędzie finansowe, którego zadaniem jest wspieranie pracowników, którzy odkładają procent swojej pensji, a pracodawca pomaga w prowadzeniu administracyjnym kasy. Wychodzi więc na to, że oszustka faktycznie kradła pieniądze od swoich współpracowników.

W firmie panuje obecnie napięta atmosfera. Co więcej, całą sytuację utrudnia fakt, że podejrzana nie może być zwolniona z pracy, ponieważ jest na zwolnieniu lekarskim.

Rzecznik Tramwajów Szczecińskich potwierdził nielegalne wypłaty z PKZP i poinformował o zawiadomieniu prokuratury. Pracodawca pełni jedynie rolę wspomagającą w prowadzeniu księgowości PKZP i nie ma wpływu na jej decyzje ani działania. Spółka nie posiada informacji na temat działań podjętych przez PKZP w celu wyjaśnienia sprawy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Mariusz Błaszczak uhonorowany Statuetką Patrona Akademickiego Klubu Obywatelskiego w Poznaniu (gloswielkopolski.pl)

Winobranie 2023: Modivo Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar „Gazety Lubuskiej”. Na starcie ustawiło się ponad 500 zawodników (gazetalubuska.pl)