w

Sanepid przestrzega przed spożywaniem warzyw i owoców z ogródków w pobliżu spalonej hali w Przylepie (gazetalubuska.pl)

Lubuski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny wydał komunikat dotyczący bezpieczeństwa spożywania produktów z ogrodów działkowych w okolicach pożaru na osiedlu Przylep w Zielonej Górze.

Mieszkańcy wyrażają obawy o jakość warzyw i owoców z ogródków w pobliżu pożaru hali z niebezpiecznymi odpadami. Podczas sesji nadzwyczajnej kierują pytania do pracowników sanepidu. Dorota Konaszczuk zaleca wstrzymanie się ze spożywaniem plonów z tych ogrodów, do czasu wyjaśnienia sytuacji i otrzymania wyników badań.

Lubuski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że ze względów ostrożnościowych nie zaleca spożywania produktów z ogrodów do czasu uzyskania wyników badań zleconych przez miasto Zielona Góra. Badania wykona Instytut Genetyki Roślin, a wyniki będą dostępne po około 14 dniach.

Badania obejmą plony z ROD Przylep i ROD Zawada. Prezydent Janusz Kubicki podkreślił, że analiza genetyki próbek może się opóźnić, ale pierwsze wyniki będą dostępne wcześniej i pozwolą na wydanie opinii.

Wątpliwości związane ze spożyciem wody z prywatnych studni

Pojawiają się również wątpliwości dotyczące spożywania wody z prywatnych studni. Zaleceniem jest korzystanie z wody zapewnionej przez miasto lub gminę, a nie z niepublicznych ujęć wody. Oczekuje się wyników badań potwierdzających bezpieczeństwo wody.

Prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki, podał informację, że pierwsze wyniki badań próbek wody ze studni osób prywatnych nie wykazały skażenia wodami popożarowymi ani skażenia chemicznego związanego z pożarem w Przylepie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

19 komentarzy

  1. SANEPID? czy to te same suk..yny które gnębiły ludzi za brak kagańca i co bardziej bojaźliwych próbowali zmuszać do jakichś aresztów domowych dla jaj nazywanych “kwarantanną” ????
    FAKERSA mogę tym gamoniom co najwyżej sprzedać!!!!
    Ta instytucja ośmieszyła się i pozbawiła siebie szacunku na najblizsze 50 lat!

Wypadek na terenie przebudowy drogi w Lublinie. Ogrodzenie uderzyło w 11-letniego chłopca (kurierlubelski.pl)

DB Port Szczecin wznosi nową suwnicę o wysokości 70 metrów i wadze 1200 ton (gs24.pl)