w

Sanah i Andrea Bocelli na Stadionie Śląskim w Chorzowie! Zmiany w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej (dziennikzachodni.pl)

W dniach 15 sierpnia (wtorek) oraz 26 sierpnia (sobota) planowane są duże koncerty na Stadionie Śląskim. Miasto przypomina, że podobnie jak w poprzednich latach imprezy spowodują wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w okolicach osiedla Tysiąclecia.

Prezydent Katowic, Marcin Krupa, poinformował, że mieszkańcy osiedla Tysiąclecia są tutaj priorytetem, dlatego planuje się zakaz wjazdu od strony ul. Chorzowskiej. Dodaje, że jest to sprawdzone rozwiązanie, które stosowane jest od lat. Co więcej, podczas imprezy na osiedlu będą dodatkowe patrole Straży Miejskiej, aby reagować na nieprawidłowo zaparkowane pojazdy i utrudnienia w ruchu.

Straż Miejska będzie sprawdzać parkingi na osiedlu

Należy też zaznaczyć, że wiele osób dojeżdżających na koncerty nierzadko pozostawia swoje pojazdy na parkingu osiedlowym. Niestety takie metody tylko utrudniają życie mieszkańcom. Z tego względu zostaną podjęte działania w tym kierunku, aby zapobiec takim problemom. Ponadto rozwiązania, które były przetestowane przy innych wydarzeniach na Stadionie Śląskim, również będą ponownie wprowadzone 15 i 26 sierpnia, z wyłączeniem wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej.

Wjazd na osiedle będzie możliwy tylko dla służb ratunkowych i porządkowych. Wprowadzona zostanie także zmieniona trasa autobusów. Z kolei Zarząd Transportu Miejskiego planuje również dodatkowe kursy tramwajów. Warto mieć na uwadze, że w tych dniach nastąpi wprowadzenie zmienionej organizacji ruchu wokół osiedla Tysiąclecia, z dodatkowymi zakazami zatrzymywania i postoju na ul. Chorzowskiej oraz ul. Brackiej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Niedzielny Sport & Fun Festival na Kotelnicy Białczańskiej już za nami. Nie brakowało wyśmienitych atrakcji. (zakopane.naszemiasto.pl)

Czy popularna samowola przy ul. Centralnej zniknie z powierzchni miasta? Krakowscy urzędnicy zamierzają wyburzyć budynek (gazetakrakowska.pl)