w

Samolot z Krakowa lądował awaryjnie na lotnisku w Pyrzowicach. W maszynę trafił piorun (katowice.naszemiasto.pl)

Podczas lotu z Krakowa do Birmingham samolot linii WizzAir – tuż po starcie – został trafiony piorunem. Incydent zmusił załogę do awaryjnego lądowania na lotnisku w Pyrzowicach. Sytuacja nie spowodowała żadnych obrażeń zarówno wśród pasażerów, jak i pracowników personelu pokładowego. Zanim samolot wyruszył w dalszą drogę, przeprowadzono szczegółową inspekcję techniczną.

W piątek rano samolot linii WizzAir wyleciał z lotniska w Balicach, kierując się do Birmingham. Chwilę po starcie w maszynę uderzył piorun. Zdarzenie było nieszkodliwe i nikomu nic się nie stało, ale załoga i tak podjęła rozsądną decyzję o lądowaniu awaryjnym. Pomimo faktu, że incydent miał miejsce w okolicach Drezna, wybrano lotnisko w Pyrzowicach.

Jak poinformował jeden z pasażerów w rozmowie z Radiem Kraków, załoga samolotu zachowywała się spokojnie, zapewniając pasażerom poczucie bezpieczeństwa.

Podczas startu samolotu z Krakowa warunki pogodowe nie były korzystne, powodując silne opady deszczu, a na horyzoncie pojawiła się również burza. Jakub Mańka, zastępca rzecznika prasowego lotniska w Pyrzowicach, oznajmił, że linia WizzAir wysłała kolejną maszynę, którą pasażerowie bezpiecznie dotarli do Birmingham.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Oblodzone drogi powodem dwóch wypadków drogowych na Podhalu (zakopane.naszemiasto.pl)

Kierowcy nareszcie doczekali się otwarcia Trasy Wolbromskiej w Krakowie (gazetakrakowska.pl)