w

Kierowcy nareszcie doczekali się otwarcia Trasy Wolbromskiej w Krakowie (gazetakrakowska.pl)

W ostatnich latach Trasa Wolbromska, o którą od długiego czasu ubiegali się mieszkańcy Krakowa i Zielonek, przeszła rewolucję inwestycyjną w wysokości ponad 100 mln zł. Po długich przygotowaniach i opóźnieniach prace zostały ukończone, a drogę oddano już do użytku. Warto dodać, że przebudowa innej wylotówki, jaką jest al. 29 Listopada, nie została jeszcze sfinalizowana, ale są szanse, że roboty zakończą się jeszcze przed Nowym Rokiem. Ponadto, w planach jest już II etap Trasy Wolbromskiej.

Projekt ten jest częścią programu inwestycyjnego dla północnej części miasta, nadzorowanego przez ZIM. Prace nad Trasą Wolbromską ogłosił Wojewoda Małopolski. Decyzja wojewody wiązała się również z wywłaszczeniem 125 nieruchomości, w tym 20 zabudowanych domów.

Realizacja Trasy Wolbromskiej wynika z umowy między Województwem Małopolskim, Gminą Miejską Kraków a firmą STRABAG Infrastruktura Południe. Droga o długości około 2 km przebiega przez obszar dwóch gmin i jest nadzorowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich i Zarząd Inwestycji Miejskich.

Krakowski odcinek Trasy Wolbromskiej zaczyna się przy ul. Pachońskiego i obejmuje nową drogę kategorii G. Co więcej, powstał też wiadukt nad torami kolejowymi i przejście podziemne dla pieszych i rowerzystów.

Celem Trasy Wolbromskiej jest ułatwienie wyjazdu z Krakowa na północ oraz zmniejszenie obciążenia istniejących dróg z gminy Zielonki. Nowa droga ma połączyć się z północną obwodnicą Krakowa, tworząc alternatywną trasę wjazdową i wylotową dla miasta.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

8 komentarzy

Samolot z Krakowa lądował awaryjnie na lotnisku w Pyrzowicach. W maszynę trafił piorun (katowice.naszemiasto.pl)

Donald Tusk: Środki przeznaczone na media publiczne powędrują na onkologię dziecięcą (www.rmf24.pl)