w

Sąd Okręgowy w Lublinie zatwierdził wniosek o mediację ws. nękania obywateli Indonezji (kurierlubelski.pl)

Lubelski sąd zadecydował, że skieruje sprawę nękania obywateli Indonezji do mediacji, ale pod warunkiem, że pokrzywdzeni wyrażą na to zgodę. W trakcie dochodzenia ustalono, że obcokrajowcy byli obrzucani mąką przez oskarżonych, którzy strzelali też do nich gumowymi kulkami.

Prokuratura postawiła trzem młodym mężczyznom zarzut uporczywego nękania obywateli Indonezji pracujących w Polsce. Wyniki dochodzenia wskazują, że Wojciech W. (22 lata), Emil O. (18 lat) i Mateusz K. (21 lat) atakowali cudzoziemców, grożąc im śmiercią. W trakcie napaści obrzucali ich mąką, a także strzelali do nich gumowymi kulami.

Proces rozpoczął się w czwartek przed Sądem Okręgowym w Lublinie, ale na sali nie pojawili się pokrzywdzeni. Okazało się, że nie stawili się na rozprawę, ponieważ zawiadomienia sądowe nie były przetłumaczone na język indonezyjski.

Obrońcy oskarżonych złożyli wniosek o mediację, co poparł też prokurator Konrad Wójtowicz. Sąd stwierdził, że uzna ten wniosek, ale pod warunkiem, że pokrzywdzeni wyrażą zgodę.

Podejrzani częściowo przyznali się do zarzucanych czynów, aczkolwiek sprzeciwiają się oskarżeniu, że ich motywem była ksenofobia. Zamiast tego tłumaczą, że to był tylko żart. W przypadku wydania pełnego wyroku oskarżeni mogą trafić do więziennej celi do 5 lat za dyskryminację oraz do 8 lat za uporczywe nękanie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Płoszenie ptaków i strząsanie gniazd w Świebodzinie. Internauci zszokowani decyzją burmistrza (gazetalubuska.pl)

Pomorscy funkcjonariusze na szkoleniu z marihuany medycznej w Gdańsku (www.weedweek.pl)