w

Płoszenie ptaków i strząsanie gniazd w Świebodzinie. Internauci zszokowani decyzją burmistrza (gazetalubuska.pl)

W najbliższym czasie w parku Chopina w Świebodzinie będą prowadzone działania obejmujące usuwanie gniazd i płoszenie ptaków. Jak twierdzi miasto, praktyki te mają na celu przywrócenie komfortu mieszkańcom. Informację o usuwaniu gniazd opublikował burmistrz, szybko wzbudzając zaciętą dyskusję na Facebooku.

Burmistrz zdecydował się na realizację projektu „Przywracamy Park Chopina Mieszkańcom”, który zakłada usunięcie gniazd i płoszenie ptaków przez dwa miesiące – w marcu i kwietniu. Działania te uzyskały poparcie lokalnych władz i – zdaniem burmistrza – zapewniają poprawę warunków życia mieszkańców.

Reakcje na ten pomysł są mieszane. Niektórzy internauci uważają, że jest to szkodliwe dla środowiska, podczas gdy inni twierdzą, że jest to konieczny proces. Są także osoby, które obawiają się, że przez takie rozwiązania ptaki całkowicie znikną z parku. W efekcie decyzja regionalnych władz ochrony środowiska wywołała dyskusję na temat ochrony ptaków i zachowania równowagi między ludźmi a naturą.

W sumie władze otrzymały zgodę na takie działania w trzech parkach, a także na placu Wolności.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

7 komentarzy

Celowo wjechał w przechodniów w Szczecinie. 19 osób jest rannych (www.polsatnews.pl)

Sąd Okręgowy w Lublinie zatwierdził wniosek o mediację ws. nękania obywateli Indonezji (kurierlubelski.pl)