w

Sąd Apelacyjny w Gdańsku uniewinnił matkę i jej znajomego ws. śmierci trzyletniego syna (www.rmf24.pl)

Sąd Apelacyjny w Gdańsku potwierdził orzeczenie sądu pierwszej instancji, uniewinniając Katarzynę F. i Daniela B. od zarzutów postawionych przez prokuraturę. Wcześniej oskarżono ich o podanie tabletek uspokajających trzyletniemu chłopczykowi, co miało doprowadzić do jego śmierci.

Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał werdykt Sądu Okręgowego w Bydgoszczy z 2021 roku, który uniewinnił oskarżonych. Katarzyna F. i Daniel B. nie pojawili się na rozprawie. Ponadto, proces nie został ujawniony ze względu na istotny interes społeczny.

Katarzyna F. i Daniel B. poznali się przez internet. W 2019 roku doszło do ich spotkania w Bydgoszczy. Najpierw umówili się w mieszkaniu, a później przenieśli się do hotelu. Podczas ich spotkań towarzyszyły im dzieci Katarzyny F. – 3-letni Jakub i 10-miesięczne niemowlę.

Prokuratura oskarżyła ich o dwukrotne podanie trzylatkowi tabletek zawierających benzodiazepiny, które – zdaniem prokuratora – przyczyniły się do problemów zdrowotnych dziecka, a także do jego śmierci. Śledztwo wskazało, że oboje podali dziecku leki – za pierwszym razem w mieszkaniu, a za drugim razem w hotelu. Jakub zmarł po tygodniu walki o życie w szpitalu.

Oskarżenie opierało się między innymi na opinii biegłych z Bydgoszczy. Jednak ostatecznie Sąd Okręgowy w Bydgoszczy uniewinnił oskarżonych w oparciu o późniejszą ekspertyzę biegłych z Gdańska. Lekarze stwierdzili, że zgon nastąpił z powodu nieleczonej cukrzycy i stanu zapalanego, który doprowadził do odwodnienia.

Biegli nie dostrzegli związku między podaniem leków w postaci środków nasennych a śmiercią trzylatka.

Decyzja sądu jest prawomocna.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

„Ciało bez filtra” – projekt studentów UMCS do walki ze szkodliwymi standardami urody w internecie (kurierlubelski.pl)

Ukrainiec napadnięty przez dwóch Kolumbijczyków w Gdyni. Zagrozili mu nożem, pobili go i okradli (www.trojmiasto.pl)