Grupa studentów z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej opracowała projekt o nazwie „Ciało bez filtra”. Zadaniem projektu jest zwrócenie uwagi na szkodliwy obraz ciała propagowany w mediach społecznościowych.Projekt „Ciało bez filtra”, inicjowany przez studentów UMCS, ma na celu uświadamianie społeczeństwa o szkodliwych standardach piękna promowanych przez media społecznościowe. Celem studentów jest zwrócenie uwagi na fakt, że wiele obrazów prezentowanych w sieci jest retuszowanych i nie odzwierciedla rzeczywistości.Studenci dążą do edukacji młodych ludzi na temat nieprawdziwego wizerunku ciała prezentowanego w social mediach. Za pomocą swojego projektu zamierzają ostrzegać przed negatywnymi skutkami, jakie mogą wyniknąć z nieświadomego poddawania się presji idealnej sylwetki i urody, które prezentowane są w mediach społecznościowych.W ramach projektu studenci przeprowadzają różnorodne działania, takie jak ankiety, wywiady z ekspertami i sondy uliczne, aby zbadać wpływ mediów społecznościowych na postrzeganie własnego ciała. Wyniki tych badań wykazują, że istnieje bardzo silny wpływ influencerów, którzy kształtują samoocenę i wizerunek ciała młodych ludzi.Według przeprowadzonych badań około 70% ankietowanych doświadcza kompleksów związanych z własnym wyglądem. Studenci podkreślają, że akceptacja swoich kompleksów może prowadzić do większej samoakceptacji i pewności siebie. Apelują również o zachowanie dystansu od idealnych wizerunków, jakie prezentowane są w mediach społecznościowych, nawołując do powrotu do rzeczywistości.
w

„Ciało bez filtra” – projekt studentów UMCS do walki ze szkodliwymi standardami urody w internecie (kurierlubelski.pl)

Grupa studentów z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej opracowała projekt o nazwie „Ciało bez filtra”. Zadaniem projektu jest zwrócenie uwagi na szkodliwy obraz ciała propagowany w mediach społecznościowych.

Projekt „Ciało bez filtra”, inicjowany przez studentów UMCS, ma na celu uświadamianie społeczeństwa o szkodliwych standardach piękna promowanych przez media społecznościowe. Celem studentów jest zwrócenie uwagi na fakt, że wiele obrazów prezentowanych w sieci jest retuszowanych i nie odzwierciedla rzeczywistości.

Studenci dążą do edukacji młodych ludzi na temat nieprawdziwego wizerunku ciała prezentowanego w social mediach. Za pomocą swojego projektu zamierzają ostrzegać przed negatywnymi skutkami, jakie mogą wyniknąć z nieświadomego poddawania się presji idealnej sylwetki i urody, które prezentowane są w mediach społecznościowych.

W ramach projektu studenci przeprowadzają różnorodne działania, takie jak ankiety, wywiady z ekspertami i sondy uliczne, aby zbadać wpływ mediów społecznościowych na postrzeganie własnego ciała. Wyniki tych badań wykazują, że istnieje bardzo silny wpływ influencerów, którzy kształtują samoocenę i wizerunek ciała młodych ludzi.

Według przeprowadzonych badań około 70% ankietowanych doświadcza kompleksów związanych z własnym wyglądem. Studenci podkreślają, że akceptacja swoich kompleksów może prowadzić do większej samoakceptacji i pewności siebie. Apelują również o zachowanie dystansu od idealnych wizerunków, jakie prezentowane są w mediach społecznościowych, nawołując do powrotu do rzeczywistości.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

MZK wprowadza zmiany w Zielonej Górze. Nowe autobusy, nowe trasy, darmowe bilety… (gazetalubuska.pl)

Sąd Apelacyjny w Gdańsku uniewinnił matkę i jej znajomego ws. śmierci trzyletniego syna (www.rmf24.pl)