w

Są już zarzuty dotyczące nożownika, który zaatakował i zranił policjanta pod NFM we Wrocławiu (gazetawroclawska.pl)

Dnia 20 lipca przed Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, podczas dolnośląskich obchodów Święta Policji, mężczyzna zaatakował funkcjonariusza policji, atakując go nożem. Agresor w wyniku napaści zranił policjanta, który mimo obrażeń zachował zimną krew i obezwładnił napastnika. A następnie zakuł go w kajdanki. Podejrzanemu przedstawiono już zarzuty w jego sprawie.

Za napaść na policjanta odpowiedzialny jest młody mężczyzna w wieku 18 lat, który podczas obchodów Święta Policji zaatakował stróża prawa przy pomocy noża. Podczas ataku poszkodowany mundurowy został zraniony w rękę, z racji czego trafił do szpitala. Lekarze stwierdzili, że funkcjonariusz doświadczył całkowitego uszkodzenia ścięgna.

Podejrzany może trafić za kratki nawet na 10 lat

Jak poinformował kom. Wojciech Jabłoński z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, prokuratura natychmiast wszczęła dochodzenie w sprawie napastnika. Policja zgromadziła materiały dowodowe, przesłuchała świadków i zabezpieczyła monitoring. Ponadto, zabezpieczono również nóż, którym podejrzany posłużył się podczas napaści.

Po doprowadzeniu przed oblicze prokuratury mężczyźnie przedstawiono zarzuty związane z czynną napaścią na funkcjonariusza policji z użyciem noża, naruszeniem czynności narządu ciała oraz wywierania wpływu na czynności urzędnicze. W związku z powyższym sąd umieścił podejrzanego w areszcie tymczasowym na okres dwóch miesięcy. Jeżeli sędzia zdecyduje się na pełny wymiar kary, napastnik może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Hulajnogi elektryczne zaśmiecają poznańskie ulice. Kierowcy i piesi są coraz bardziej sfrustrowani (gloswielkopolski.pl)

Nowe ogrodzenie wokół działki przy Termach Maltańskich. Jakie są plany na wykorzystanie terenu? (gloswielkopolski.pl)