w

Nowe ogrodzenie wokół działki przy Termach Maltańskich. Jakie są plany na wykorzystanie terenu? (gloswielkopolski.pl)

Duża działka w pobliżu Term Maltańskich w Poznaniu została ogrodzona, a pozwolenie na budowę wydano na początku roku. Od 2012 roku planowano na tym terenie hotel Hilton Garden Inn, ale prace jeszcze się nie rozpoczęły.

W 2012 roku zapowiedziano budowę hotelu Hilton Garden Inn przy Termach Maltańskich w Poznaniu. PBG Erigo Deweloper zakupił działkę o powierzchni około 3 hektarów i planował rozpoczęcie budowy pod koniec 2012 roku. Obiekt miał mieć 168 pokoi i wielofunkcyjne sale konferencyjne. Niestety, prace się opóźniły.

Mimo uzyskania pozwolenia na budowę nie rozpoczęto realizacji projektu. Rozważano również alternatywny pomysł na teren – budowę kliniki rehabilitacyjno-ortopedycznej. Jednak studium zagospodarowania przestrzennego stanowiło problem.

Nowy deweloper, nowy pomysł

W lipcu 2023 roku temat hotelu powrócił do gry. Teren został ogrodzony przez spółkę Malta Apartamenty, która jest obecnym inwestorem. Zgłoszenie o rozpoczęciu prac budowlanych wpłynęło w styczniu tego roku, co oznacza, że prace mogą ruszyć w każdej chwili.

Na terenie działki planuje się budowę obiektów turystyczno-rekreacyjnych, w tym hotelu z infrastrukturą. Przypomniano także o wcześniejszej sprawie związanej z przebudową zamkniętej Wyższej Szkoły Sztuk Stosowanych na Malcie, gdzie miała powstać ekskluzywna rezydencja studencka. Jednak mieszkańcy osiedla Warszawskiego protestowali i budowę wstrzymał powiatowy inspektor budowlany w lipcu 2021 roku.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Są już zarzuty dotyczące nożownika, który zaatakował i zranił policjanta pod NFM we Wrocławiu (gazetawroclawska.pl)

Wandale zniszczyli wystawę IPN na placu Teatralnym w Lublinie. Policja poszukuje sprawców (kurierlubelski.pl)