w

Hulajnogi elektryczne zaśmiecają poznańskie ulice. Kierowcy i piesi są coraz bardziej sfrustrowani (gloswielkopolski.pl)

Hulajnogi elektryczne zostawiane w nieodpowiednich miejscach stanowią poważny problem w mieście. Nieprawidłowe parkowanie utrudnia ruch na ulicach i chodnikach, a do tego zagraża bezpieczeństwu. Operatorzy hulajnóg starają się edukować użytkowników, jednak problem nadal istnieje. Miasto planuje wprowadzić punkty mikromobilności “Hop&Go” jako rozwiązanie tego kłopotu.

W ostatnim czasie hulajnogi elektryczne leżące na chodnikach i parkingach stały się zmorą Poznania. Internet obiegają nagrania, na których widać, jak jednoślady lądują w kontenerach, na dachach przystanków, a nawet zrzucane są z mostów. Takie sytuacje frustrują pieszych i kierowców, którzy napotykają na zablokowane miejsca parkingowe, w tym te przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Operatorzy hulajnóg zdają sobie sprawę z problemu i podejmują działania w celu edukowania użytkowników. Na swoich stronach internetowych udostępniają informacje na temat właściwego parkowania pojazdów.

Na przykład, firma Lime Poland wprowadziła mobilne patrole, które zajmują się uporządkowywaniem nieprawidłowo zaparkowanych hulajnóg. Działa także na rzecz edukacji, aby zwiększyć świadomość użytkowników w zakresie prawidłowego parkowania. Z kolei firma Dott angażuje się w edukację użytkowników i ścisłą współpracę z miastem. Stworzyła procedury zgłaszania nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów, które są szybko usuwane.

Za złe zaparkowanie hulajnogi można otrzymać nawet 500 zł mandatu

Prawidłowe zaparkowanie hulajnogi jest obowiązkiem każdego użytkownika, a nieprzestrzeganie tego obowiązku może skutkować mandatem, który może osiągnąć kwotę nawet 500 złotych.

Miasto Poznań postanowiło podjąć też bardziej zdecydowane działania i wraz z operatorami hulajnóg planuje wyznaczenie punktów mikromobilności “Hop&Go”. Punkty tego typu mają pomóc w parkowaniu pojazdów w określonych miejscach i ograniczyć pozostawianie ich, gdzie popadnie.

W przetargu ogłoszonym na ten cel planowane są 273 punkty, szczególnie w obszarze Strefy Płatnego Parkowania i przy głównych trasach komunikacyjnych. W przyszłości zwrot hulajnóg w tych punktach ma stać się obowiązkowy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Rozpoczęło się śledztwo związane z pożarem hali odpadów toksycznych w Przylepie. Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze (zielonagora.naszemiasto.pl)

Są już zarzuty dotyczące nożownika, który zaatakował i zranił policjanta pod NFM we Wrocławiu (gazetawroclawska.pl)