w

Rozpoczęła się wymiana 1800 wodomierzy w Zielonej Górze (zielonagora.naszemiasto.pl)

W Zielonej Górze rozpoczęła się wymiana wodomierzy, która zakłada wymianę około 300 sztuk w każdym miesiącu. Z tego względu miasto apeluje do mieszkańców, aby zapoznać się ze sposobami identyfikacji pracowników odpowiedzialnych za ten montaż. Dzięki temu nie wpuścimy do domu niepożądanej osoby.

Trwająca wymiana obejmuje 1800 sztuk wodomierzy, które rozmieszczone są w tzw. starej części Zielonej Góry. Zakończenie działań planowane jest na 17 lipca 2024 r. Prace koncentrują się na wodomierzach głównych, przyłączonych do domków jednorodzinnych. Wymiana wynika z upływu terminu ważności legalizacji liczników wodnych, a odpowiedzialność za te prace leży w rękach firmy zewnętrznej „Teodor Kwiecień”. Firma działa na zlecenie spółki Zielonogórskie Wodociągi.

Warto zaznaczyć, że bezpieczeństwo podczas wpuszczania obcej osoby do domu jest tutaj bardzo istotne. Jak podkreśla Monia Turzańska, pełnomocnik prezesa spółki ds. komunikacji, wykonawca zlecenia posiada wykaz z adresem i kontaktem do właścicieli posesji, a pracownicy posiadają pisemne upoważnienie. W przypadku nieobecności mieszkańców zostawiają informację z numerem telefonu, zachęcając do kontaktu w celu ustalenia dogodnego terminu.

Cała operacja wymiany liczników jest bezpłatna. Wymiana jednego licznika trwa średnio 15 minut. Wodomierze główne przyłączane do nieruchomości są własnością spółki, która utrzymuje szczegółową ewidencję oraz bieżącą kontrolę nad ich legalizacją i sprawnością.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

W oczkach rocznej Hani zdiagnozowano nowotwór. Rodzina prosi o wsparcie na leczenie (www.siepomaga.pl)

Lubelski Biskupiak zajął drugie miejsce w konkursie na „Statutowy Absurd Roku” (kurierlubelski.pl)