w

Lubelski Biskupiak zajął drugie miejsce w konkursie na „Statutowy Absurd Roku” (kurierlubelski.pl)

XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie zdobyło drugie miejsce w plebiscycie na „Statutowy Absurd Roku”, organizowanym przez Stowarzyszenie Umarłych Statutów. Zdaniem szkoły, każde publiczne wystąpienie ucznia powinno być ukłonem w stronę placówki, a udział w czynnościach niezgodnych z duchem szkoły katolickiej może skutkować obniżeniem oceny zachowania i innymi konsekwencjami.

W trzeciej edycji plebiscytu na Statutowy Absurd Roku, XXI LO z Lublina zajęło drugie miejsce. Pomimo że jest to szkoła katolicka, placówka ta finansowana jest ze środków publicznych. A to z kolei nakłada na nią obowiązek przestrzegania zasad obowiązujących w szkołach publicznych. Regulacja statutowa, która stanowiła podstawę dla umieszczenia szkoły w plebiscycie, wywołała dyskusję na temat ogólności formulacji oraz subiektywności interpretacji.

„Biskupiak” odmówił skomentowania plebiscytu, co spotkało się z krytyką ze strony organizatorów. Członkowie Stowarzyszenia Umarłych Statutów podkreślają, że miejsce w konkursie jest rezultatem łamania praw uczniowskich, co ujawnia nieprawidłowości w szkolnych statutach.

Pierwsze miejsce w plebiscycie przypadło Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pępowie, która naruszała prawa uczniów, karząc ich za wychodzenie po godzinie 22:00 bez opieki rodziców.

Plebiscyt „Statutowy Absurd Roku” ma na celu zwrócenie uwagi na nieprawidłowości w statutach szkół. Natomiast organizatorzy liczą, że dzięki temu zainteresują się tymi dokumentami uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

11 komentarzy

  1. Ja rozumiem, że można być oburzonym i się nie zgadzać. Kończyłam tę szkołę jako gimnazjum i nie zgadzałam się z wieloma punktami regulaminu, ale… przecież można wybrać inną szkołę, tak? To nie jest tak, że grożą ci bronią przy wyjściu, czy wpadają po ciebie do domu.

Rozpoczęła się wymiana 1800 wodomierzy w Zielonej Górze (zielonagora.naszemiasto.pl)

Maciej Świrski dostał wezwanie do zapłaty od likwidatora Radia Gdańsk (www.onet.pl)