w

Rozpoczęła się 24. Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu! (kurierlubelski.pl)

Do 15 sierpnia na wachlarz rozmaitych atrakcji zaprasza Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu, która już po raz 24. oferuje swoim uczestnikom niezapomniane wrażenia. To znakomite wydarzenie kulturowe potrwa do 15 sierpnia. Warto dodać, że podczas inauguracji zaprezentowano m.in. film „Kobieta na dachu” w reżyserii Anny Jadowskiej.

Organizatorzy festiwalu przygotowali 9 nowych sekcji, obfitujących w premiery, nie tylko polskie, ale i ogólnoświatowe. Program skupia się także na kinie dla bardziej wyspecjalizowanego odbiorcy, a dodatkową atrakcją stanowią koncerty i wystawy. Należy zaznaczyć, że na uczestnictwo w wydarzeniu zdecydowali się m.in. Dorota Pomykała oraz Krzysztof Zanussi.

Dyrektor Festiwalu, Dagmara Molga, podkreśliła, że kino ma wyjątkową moc oddziaływania na naszą naturę, ukazując nasze pragnienia i braki oraz sprzyjając rozwojowi. 24. edycja Letniej Akademii Filmowej ma przypomnieć o korzeniach kina, ukazując równocześnie ścieżkę swobodnego rozwoju.

LAF w Zwierzyńcu oferuje wiele atrakcji, m.in. serię spotkań „Łukasz Maciejewski zaprasza”, gdzie zostaną zaprezentowane zarówno nowe filmy polskie, jak i rozmowy z ich twórcami. Ponadto, przypomniane zostaną dzieła Terenca Malicka, Giny Lollobrigidy oraz Jerzego Skolimowskiego. Sekcja „Zrozumieć Iran” umożliwi zgłębienie kinematografii Persów pod przewodnictwem Artura Zaborskiego.

W sekcji „Panorama” zaprezentowane zostaną filmy wyróżnione na światowych festiwalach, takich jak Cannes, MFF Wenecja, Sundance Film Festival czy Berlinale. Krótkometrażówki również będą mieć swój czas, w tym prace studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej, Wajda School oraz Studia Munka. Dla młodych widzów przewidziano sekcję edukacji filmowej, zwaną „Król LAF”.

Koncerty będą ważnym elementem wydarzenia, prezentując zespoły takie jak ANKH czy Piotra Rościszewskiego. Wrażenia muzyczne dostarczy również Adam Chabier, a Lolo Ferari wprowadzi w styl funky-rap. W plenerze będzie można zobaczyć wystawę fotograficzną „Werki. Wajda. Renata Pajchel”, stworzoną przez Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy w Warszawie. Istnieje też możliwość uczestniczenia w sesji jogi, która odbędzie się w Roztoczańskim Parku Narodowym.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Niższe ceny mieszkań w Zielonej Górze. Ile zapłacimy za metr kwadratowy? (gazetalubuska.pl)

Pomorzanie nie przychodzą na umówione wizyty u lekarza. W pierwszym półroczu przepadło 457 tys. terminów (dziennikbaltycki.pl)