w

Niższe ceny mieszkań w Zielonej Górze. Ile zapłacimy za metr kwadratowy? (gazetalubuska.pl)

W większości miast wojewódzkich wzrosły ceny mieszkań na rynku wtórnym w drugim kwartale. Jednakże w Zielonej Górze zanotowano niewielki spadek cen. Tak się składa, że eksperci z rankomat.pl przygotowali analizę rynku nieruchomości, porównując ceny z drugiego kwartału 2023 roku z cenami sprzed roku.

Na początek należy zaznaczyć, że ogólny spadek średniej ceny za metr kwadratowy mieszkania w Polsce wynosi około 600 zł. Aczkolwiek większość miast wojewódzkich odnotowała wzrost cen mieszkań na rynku wtórnym. Największe podwyżki zanotowano w Opolu – o prawie 12 proc., oraz w Rzeszowie – o niemal 10 proc. W miastach takich jak Wrocław i Poznań ceny wzrosły o ponad 7 proc. Natomiast w innych lokalizacjach ceny są teraz o 3-5 proc. wyższe niż rok temu.

Zielona Góra zalicza spadek w cenach mieszkań

Zielona Góra wyjątkowo zanotowała spadek w sektorze cen mieszkań, stając się jednym z trzech miast wojewódzkich, gdzie w porównaniu z ubiegłym rokiem ceny nieruchomości nieco się obniżyły. Na przykład, w Zielonej Górze ceny spadły o 0,11 proc., natomiast w Białymstoku (1,33 proc.), a Szczecinie (0,16 proc.). Nieco gorszą pozycję zanotował Gorzów Wielkopolski, gdzie ceny mieszkań wzrosły o 3,54 proc.

W Zielonej Górze średnia cena za metr kwadratowy mieszkania wyniosła 7 101 zł w drugim kwartale 2023 roku. W Gorzowie za ten sam metraż trzeba było zapłacić 6 407 zł, co jest najniższą ceną w zestawieniu miast wojewódzkich. Natomiast najwyższe ceny za metr kwadratowy odnotowano w Warszawie (13 562 zł) i Krakowie (12 119 zł). Na wyższe ceny można także natrafić w Poznaniu (10 000 zł), Wrocławiu (10 783 zł) oraz Szczecinie (8 410 zł).

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Drugi nabór na szczecińskich uczelniach! Wolne miejsca na studia (gs24.pl)

Rozpoczęła się 24. Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu! (kurierlubelski.pl)