w

Rolnicy zablokowali dostęp do Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie (gs24.pl)

Grupa rolników zorganizowała protest przed siedzibą Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. Protestujący rolnicy spotkali się z wojewodą Adamem Rudawskim.

Rolnicy przybyli do miasta na swoich ciągnikach i maszynach rolniczych, a następnie zablokowali dostęp do urzędu. Wraz z kolegami z innych regionów rolnicy wyrażali swój sprzeciw wobec Zielonego Ładu i napływu ukraińskich produktów rolnych. Należy zaznaczyć, że oba czynniki negatywnie wpłynęły na opłacalność produkcji rolnej w Polsce.

W trakcie rozmowy z protestującymi wojewoda zachodniopomorski oznajmił, że w pełni rozumie postulaty rolników. Ponadto uważa, że należy rozważyć opóźnienie wprowadzenia Zielonego Ładu z uwagi na aktualną sytuację na rynku rolnym.

Rolnicy zostali zaproszeni do Urzędu Wojewódzkiego, gdzie przedstawili swoje żądania. W rezultacie wojewoda obiecał reprezentować interesy rolników w rządzie.

Co więcej, jednym z przedstawicieli delegacji rolników był 10-letni Krzyś Kosmal, który przybył do urzędu razem ze swoim ojcem. Jak zaznaczono, Krzyś jest usprawiedliwiony z ominięcia dzisiejszych zajęć w szkole, z powodu jego uczestnictwa w proteście.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Nie żyje trzyletni chłopczyk, który wpadł do zbiornika wodnego pod Koninem (gloswielkopolski.pl)

Jak mieszkańcy Zielonej Góry oceniają Inteligentny System Sterowania Ruchem (gazetalubuska.pl)