w

Redbad Klynstra-Komarnicki rozważa rezygnację z fotela dyrektora Teatru Osterwy w Lublinie (kurierlubelski.pl)

Redbad Klynstra-Komarnicki poinformował, że otrzymał protokół z kontroli doraźnej pracowników marszałka. Ponadto, skomentował też procedurę odwołania go ze stanowiska dyrektora Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, którą w lutym br. wszczął wobec niego zarząd województwa lubelskiego.

Na konferencji prasowej Redbad Klynstra-Komarnicki, ujawnił, że otrzymał protokół z kontroli i nie znalazł w nim podstaw do odwołania go ze stanowiska dyrektora. Klynstra-Komarnicki twierdzi, że dowody potwierdzają, iż marszałek został wprowadzony w błąd.

Dyrektor wyraził opinię, że zarzuty wobec niego są bezpodstawne, podkreślając, że kontrola wyrządziła szkody jego rodzinie i jego reputacji. W związku z tym wystąpił do marszałka o wycofanie wniosku o kontrolę oraz wszystkich ustaleń, wskazując na rażące nieprawidłowości w jej przeprowadzeniu.

Klynstra-Komarnicki oznajmił, że stracił motywację do dalszej pracy i rozważa rezygnację ze stanowiska. Jego zdaniem nowym dyrektorem powinna zostać osoba z Lublina, aby utrzymać lokalny charakter teatru.

W lutym zarząd województwa zdecydował o wszczęciu procedury odwołania dyrektora z powodu naruszeń prawa. Kontrola wykazała m.in. bezpodstawne wypłacanie nagród oraz nadpłaty wynagrodzeń. Aktualnie kontrola nadal trwa, bez szczegółowych komentarzy ze strony Urzędu Marszałkowskiego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Przystań wodna w Nietkowie zamknięta do odwołania. Znaleziono śnięte ryby w Odrze (gazetalubuska.pl)

Pobili go dwaj mężczyźni, bo kłócił się z dziewczyną. Poszkodowany nie poczuł się pokrzywdzony (www.trojmiasto.pl)