w

Radioaktywne odpady w Szczecinie (gs24.pl)

Na śmieciarce wjeżdżającej do Eco Generatora wykryto odpady, które promieniowały radioaktywnie. Podejrzewa się, że mogą to być odpady, które trafiły tam wraz z odpadami medycznymi. Podjęto wszelkie środki ochrony. Obecnie ciężarówka została odznaczona, jest zakaz zbliżania się do niej, a część parkingu, na którym się znajduje, został wyłączony z użytkowania. Codziennie wykonywane są pomiary kontrolne, które mają na celu ustalić moment, w którym będzie można je zutylizować. 

Choć odpady wykazują wyższe promieniowanie, które odbiega od normy, to jednak nie jest to promieniowanie, które może zaszkodzić człowiekowi. Jak wypowiadają się pracownicy Eco Generatora, wszelkie podjęte kroki są raczej wynikiem ostrożności, niż konieczności. Podobno radioaktywność odpadów zmniejsza się z dnia na dzień. Wszystkie działania, które zostały podjęte, były konsultowane z Państwową Agencją Atomistyki. Sytuacja jest opanowana. Kierowca, który prowadził ciężarówkę, jest bezpieczny i nic nie zagraża jego zdrowiu.

Promieniowanie na co dzień

Naukowcy zgodnie potwierdzają, że promieniowanie nie musi zawsze być zjawiskiem groźnym. Jak się okazuje wszyscy mamy do czynienia z promieniowaniem na co dzień. Chociażby promieniowanie cieplne, dzięki któremu ogrzewamy mieszkania, albo promieniowanie rentgenowskie, dzięki któremu wykonujemy prześwietlenia. Choć większość promieniowania jest spotykana na co dzień, to trzeba pamiętać, że należy stosować możliwe i dostępne środki ochrony przed niektórymi rodzajami promieniowania. Najlepszym przykładem jest tu promieniowanie UV, przed którym stosujemy odpowiednie kremy z filtrem.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Tragedia na Dworcu Głównym w Poznaniu (gloswielkopolski.pl)

Zielonogórzanie mistrzami Polski (zielonagora.naszemiasto.pl)