w

Przeszukano dno Zatoki Gdańskiej w ramach budowy terminala. Natrafiono na wrak statku i artefakty historyczne (dziennikbaltycki.pl)

Firma GAZ-SYSTEM, w trakcie budowy terminalu LNG i gazociągu podmorskiego w Zatoce Gdańskiej, przeprowadziła szczegółowe badania dna morskiego we współpracy z Marynarką Wojenną RP, Urzędem Morskim w Gdyni oraz Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku. Podczas badań znaleziono wartościowe artefakty.

Badania, które trwają od jesieni zeszłego roku, koncentrują się na wykrywaniu metalowych obiektów ferromagnetycznych oraz potencjalnych materiałów niebezpiecznych, takich jak niewybuchy i substancje chemiczne.

Jednakże w trakcie prowadzonych działań, oprócz materiałów niebezpiecznych, odkryto także przedmioty archeologiczne, w tym wrak statku, kilka kotwic i drewniany kabestan.

Podczas operacji szczególny nacisk położono na bezpieczeństwo, koordynując działania z różnymi instytucjami i wykorzystując specjalistyczne sonary oraz doświadczonych nurków do badania obszaru podwodnego. Działania te miały na celu zarówno ochronę cennych znalezisk archeologicznych, jak i zapewnienie bezpieczeństwa podczas realizacji inwestycji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Budowa apartamentowca przy ul. Kameralnej w Lublinie. Prawie 250 nowych mieszkań (kurierlubelski.pl)

OT Port Gdynia podpisał umowę ze szwedzkim Lakeway Link na uruchomienie nowej linii ro-ro (dziennikbaltycki.pl)