w

Przemycali awionetką tony marihuany z Hiszpanii. Do prokuratury wpłynął akt oskarżenia (www.rmf24.pl)

Do prokuratury wpłynął akt oskarżenia przeciwko grupie przestępczej, która posługiwała się awionetką, żeby prowadzić swoją nielegalną działalność. Według ustaleń ta 12-osobowa grupa przemycała do Polski narkotyki z Hiszpanii, za co teraz będzie musiała odpowiedzieć przed obliczem sądu.

Akt oskarżenia, skierowany przez Zachodniopomorski pion PZ Prokuratury Krajowej, obejmuje 12 osób, wśród których znajdują się m.in. Krzysztof T., Jarosław D., Krzysztof J. oraz Marek A. Wszystkim postawiono zarzuty związane z przemytem marihuany i haszyszu. W przypadku pełnego wymiaru kary trafią do więzienia na 15 lat.

Rozpoczęte w czerwcu 2021 roku śledztwo doprowadziło do zatrzymania pilota i instruktora na lotnisku w Zielonej Górze, gdzie ujęto ich podczas przemycania marihuany samolotem. Wartość samej awionetki oszacowano na 200 tysięcy euro, a wartość zabezpieczonej marihuany przekroczyła milion złotych.

Szacuje się, że przestępcy mogliby uzyskać ponad 3,6 miliona złotych, wprowadzając na rynek aż 73 tys. porcji.

W trakcie dochodzenia ujawniono, że takich przemytów było więcej. Gangsterzy posługiwali się awionetką i ciężarówkami, a przy okazji przerzucali też kokainę z Holandii.

Łączna ilość przemyconej marihuany to ponad 2,7 tony. Ponadto, przemycili również 310 kg haszyszu i 5 kg kokainy. W sumie zapewnili sobie ponad 41 milionów złotych zysku.

Zatrzymani przemytnicy działali pod przykrywką gangu motocyklowego w Poznaniu, współpracując z przestępcami w Hiszpanii i inną grupą na południu Polski. Dwaj z nich zainwestowali też w plantację marihuany w Hiszpanii, gdzie pakowano narkotyki, które następnie przewożono do Polski.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

Dwie motornicze brutalnie pobite we Wrocławiu. Jednego ze sprawców zatrzymali pasażerowie (miejscawewroclawiu.pl)

Radio Szczecin przeprasza za ujawnienie danych syna posłanki KO, Magdaleny Filiks (www.polsatnews.pl)