w

Przechodzień zatrzymał pijanego kierowcę w gminie Garbów: Uniemożliwił dalszą jazdę i zawiadomił policję (kurierlubelski.pl)

W miniony weekend w gminie Garbów doszło do obywatelskiego zatrzymania mężczyzny, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Interweniował jeden z przechodniów, który uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę i wezwał na miejsce zdarzenia policję.

Do sytuacji doszło w dniach 5-6 sierpnia w gm. Garbów, gdzie jedną z ulic podróżował 62-letni mężczyzna. Kierowca jechał tzw. slalomem, co chwilę zjeżdżając na pobocze. Do akcji postanowił włączyć się jeden z przechodniów, który w rezultacie zatrzymał samochód i nie dopuścił kierowcy do dalszej jazdy. Podejrzewając, że 62-latek prowadzi w stanie nietrzeźwości, przechodzień zawiadomił policję.

Kierowca był tak pijany, że nie mógł dmuchnąć w alkomat

Jak wyjaśnia nadkom. Kamil Gołębiowski, rzecznik prasowy z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, po przybyciu na miejsce mundurowi zafundowali kierowcy badanie na trzeźwość. Jednakże podejrzany był tak pijany, że nie potrafił nawet dmuchnąć w alkomat. Z racji tego pobrano mu krew do dalszych badań. Dodał, że 62-latek stracił już uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Ponadto, może mu jeszcze grozić wysoka grzywna i 2 lata więzienia.

Policjanci apelują, żeby nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, grzywna w wysokości 5 tys. – 60 tys. zł., 15 punktów karnych i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Gdański aktywista Łukasz Hamadyk kandydatem Konfederacji do Sejmu (dziennikbaltycki.pl)

Nowa stacja oczyszczania wód po pożarze w Przylepie: Usuwanie skażeń z cieku wodnego (gazetalubuska.pl)