w

Nowa stacja oczyszczania wód po pożarze w Przylepie: Usuwanie skażeń z cieku wodnego (gazetalubuska.pl)

Po pożarze hali z substancjami niebezpiecznymi w Przylepie przy pobliskim cieku wodnym, miasto zleciło budowę tymczasowej stacji usuwania zanieczyszczeń popożarowych z wód powierzchniowych. Instalacja, wzniesiona przez specjalistyczną firmę z Wrocławia, ma skutecznie usunąć skażenie z cieku wodnego oraz dwóch stawów poprzez filtrację za pomocą różnych rodzajów materiałów.

Proces remediacji obejmie zanieczyszczenia zgromadzone między dwiema zaporami straży pożarnej. Po oczyszczeniu woda będzie kierowana poniżej drugiej tamy. Miasto ma również plany pomocy przedsiębiorcom z okolic spalonej hali w oczyszczaniu pojazdów, kontenerów i nieruchomości z substancji popożarowych. Badania prowadzi Centralny Wojskowy Ośrodek Skażeń.

Przedsiębiorcy tymczasowo zwolnieni z podatku od nieruchomości

Dariusz Lesicki, zastępca prezydenta Zielonej Góry, oznajmił, że po dokładnym określeniu składu substancji, miasto wystąpi o wykaz dyspergentów do ich neutralizacji. Zapewni też odpowiednie środki, jeśli zajdzie taka konieczność.

Miasto planuje udostępnić wolne powierzchnie swoich spółek komunalnych dla firm, które mogą przenieść działalność z Przylepu. Przedsiębiorcy mają ocenić straty i otrzymają wsparcie, a miasto na pewien czas zamierza nawet zwolnić ich z podatku od nieruchomości.

Dotychczas wywieziono 189 ton zmieszanej wody pogaśniczej i trocin z miejsca pożaru do spalarni odpadów niebezpiecznych. Transporty są monitorowane i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, środowiska ani zwierząt.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Przechodzień zatrzymał pijanego kierowcę w gminie Garbów: Uniemożliwił dalszą jazdę i zawiadomił policję (kurierlubelski.pl)

Tragiczne zderzenie osobówki z ciężarówką na DK 11 w Boninie. Zginęły trzy osoby (gs24.pl)