w

Protest Wolnych Polaków przed gdańskim sądem. Sprzeciw wobec zmian w Trybunale Konstytucyjnym (dziennikbaltycki.pl)

W sobotę odbył się kolejny Protest Wolnych Polaków, który tym razem zawitał do Gdańska. Jest to już dziewiąty proces, będący uzupełnieniem warszawskiej akcji związanej ze sporem o Trybunał Konstytucyjny.

Dnia 10 lutego o godzinie 13:00 odbył się protest przed Sądem Okręgowym w Gdańsku, który był formą sprzeciwu wobec zapowiadanych zmian w Trybunale Konstytucyjnym. Zmiany te zapowiedziała koalicja rządowa.

Spór dotyczący Trybunału Konstytucyjnego wyniknął z faktu, że w 2015 roku Platforma Obywatelska, będąc świadomą porażki w wyborach, dokonała nominacji sędziów, których powinien wybrać nowy parlament. Nominacje te były dokonane wcześniej, co zostało ostro skrytykowane. Później rząd PiS wprowadził zmiany i ponownie wybrał pięciu sędziów, których zaczęto nazywać „dublerami”. To określenie, mające negatywne konotacje, przylgnęło do sędziów nawet w sytuacji, gdy dwóch z nich zmarło. Ponadto, ich następców PO również uznała za „dublerów”.

Ponadto, w ramach protestu poruszono też kwestię budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, którego dzisiaj domaga się większość Polaków.

Na proteście pojawili się działacze Prawa i Sprawiedliwości i mieszkańcy miasta, którzy sprzeciwiają się planowanym zmianom.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Policja zatrzymała 56-latka za uprawę 155 krzaków marihuany w Lublinie (www.weedweek.pl)

Drone Light Show z okazji 98. urodzin Gdyni. Największy pokaz dronów w Polsce (www.trojmiasto.pl)