w

Protest pod urzędem miasta przeciwko wycince lasów: Jaśkowiak chce wyciąć nam płuca (gloswielkopolski.pl)

Plac Kolegiacki pod budynkiem Urzędu Miasta Poznania zgromadził na swoim terenie mieszkańców Krajkowa oraz inne osoby sprzeciwiające się wycince lasów ochronnych w okolicach Poznania. Protestujący domagają się nadania tym lasom funkcji społecznej i wyrażają swój sprzeciw ws. usuwania drzew wokół rezerwatu Krajkowo (część Rogalińskiego Parku Krajobrazowego).

Mieszkańcy Krajkowa, z Martą Olejnik na czele, walczą o zachowanie lasów ochronnych w rejonie Mosiny. Oskarżają Nadleśnictwo Konstantynowo o lekceważenie wydanych przez Ministerstwo reguł. Celem protestujących jest całkowite zatrzymanie wycinki w Krajkowie.

Organizatorzy protestu, w tym Zielona Fala, Rozbrat oraz Poznaniacy Przeciwko Myśliwym, podkreślają, że lasy stanowią ochronę dla zdrowia miasta. Marta Olejnik opowiada o utracie cennych starodrzewów, takich jak ponad 120-letnie sosny, które zostały już wycięte.

Burmistrz Gminy Mosina wyraził wsparcie dla protestujących, interweniując u Dyrektora Regionalny Lasów Państwowych w Poznaniu. W liście do Wiesława Krzewiny domaga się ograniczenia pozyskiwania drewna oraz stworzenia forum dyskusji z lokalną społecznością.

Protestujący apelują także do prezydenta Poznania, prosząc o zaangażowanie w sprawę. Pismo zostało wysłane 23 stycznia, ale jak na razie nie ma żadnej odpowiedzi.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Otrucie Pauliny Antczak. Nieudolne śledztwo wywołało protest obywatelski przed wrocławskim sądem (www.polsatnews.pl)

Wybuch butli gazowej odebrał dom rodzinie z Podjuch. Zorganizowano zbiórkę w internecie (gs24.pl)