w

Prokurator z Malborka jechał po pijanemu (dziennikbaltycki.pl)

Prokurator z Malborka został zatrzymany pod zarzutem prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Jak podają lokalne media, mężczyzna został zatrzymany przez policję podczas kontroli drogowej. Badanie alkomatem wykazało, że funkcjonariusz miał we krwi ponad 2,5 promila alkoholu.

Prokurator zawieszony

W związku z zatrzymaniem prokuratora, władze Prokuratury Okręgowej w Malborku zdecydowały się na zawieszenie funkcjonariusza w czynnościach służbowych do czasu wyjaśnienia sprawy. Sprawę bada Prokuratura Okręgowa, która prowadzi postępowanie w celu ustalenia okoliczności zdarzenia.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Malborku potwierdził, że zatrzymany prokurator został zawieszony w czynnościach służbowych. Oświadczył również, że wszczęto postępowanie dyscyplinarne, a wynik tego postępowania będzie miał wpływ na dalszą karierę zawodową podejrzanego.

W przypadku skazania prokuratora za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2, jak również zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 miesięcy do 3 lat. Ponadto, w przypadku skazania, może stracić prawo dopełnienia funkcji publicznych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

2 komentarze

Policja poszukuje zamachowca (gazetawroclawska.pl)

Czarnobyl to już 37 lat od tragedii (zielonagora.naszemiasto.pl)