w

Prof. Ryszard Legutko: Unia Europejska przygotowuje się do zwiększenia centralizacji (i.pl)

Unia Europejska przygotowuje się do wprowadzenia programu zmian, które mają zwiększyć centralizację i narzucanie swojej woli państwom członkowskim. Jak podaje eurodeputowany PiS, prof. Ryszard Legutko, brak wyraźnego zwycięstwa partii PiS jest postrzegany jako osłabienie frontu przeciwników centralizacji.

Zdaniem prof. Legutko wybory parlamentarne miały znaczenie nie tylko dla Polski, ale także dla całej Europy, która podzieliła się na dwie przeciwstawne frakcje. Obecnie jedni wspierają partię rządzącą, podczas gdy drudzy sprzeciwiają się jej działaniom.

Legutko podkreślił, że walka o władzę w UE to złożony proces, który toczy się na różnych poziomach. Rada Europejska, czyli organ reprezentujący rządy krajów członkowskich, odgrywa kluczową rolę. Lewica i Europejscy Liberałowie mają przewagę nad partiami prawicowymi, które są słabo reprezentowane.

Eurodeputowany PiS zaznaczył, że Polska odgrywa istotną rolę w Europie Wschodniej, mając wpływ zarówno na relacje z Niemcami i Rosją, jak i na obszar Europy Wschodniej i Centralnej. Wynik wyborów, choć formalnie przewidujący sukces prawicy, jest obecnie traktowany jako perspektywa utraty władzy. Legutko podsumował, że taka sytuacja budzi niepokój i smutek w wielu Polakach.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Joe Biden: Putin zagroził Polsce i jeśli nie zostanie powstrzymany, nie skończy się tylko na Ukrainie (i.pl)

Zatrzymano dziewięć osób w związku z kradzieżami ponad 100 pojazdów w Niemczech (i.pl)