w

Prezydent Polski z wizytą w Gdyni. Andrzej Duda wypowiedział się na temat manewrów Marynarki Wojennej Rosji na Bałtyku (dziennikbaltycki.pl)

Podczas roboczej wizyty w Centrum Operacji Morskich oraz 3. Flotylli Okrętów w Gdyni, prezydent Andrzej Duda omówił sytuację na Morzu Bałtyckim. Ostrzegł przed możliwym odwróceniem uwagi przez trwające manewry, zaznaczając, że ich skala jest znacząca.

Marynarka Wojenna Rosji przeprowadza ćwiczenia na Morzu Bałtyckim z udziałem 30 okrętów i 30 statków powietrznych, z zaangażowaniem ok. 6 tys. żołnierzy. W związku z tymi wydarzeniami prezydent RP, Andrzej Duda, odwiedził Gdynię, gdzie zapoznał się z oceną sytuacji bezpieczeństwa przedstawioną przez Siły Zbrojne.

Prezydent Duda skoncentrował się na związku między manewrami a sytuacją na Ukrainie i działaniami Rosji przy wschodnich granicach, włączając obecność Grupy Wagnera na Białorusi. Zaznaczył, że działania Grupy Wagnera są sterowane przez władze rosyjskie, co stanowi rosyjskie zagrożenie.

Manewry Marynarki Wojennej Rosji mogą być działaniem dywersyjnym

Prezydent podkreślił, że istnieje możliwość, iż manewry służą odwróceniu uwagi, a ich znacząca skala jest dostrzeżona. Marynarka Wojenna oraz sojusznicze siły stale monitorują sytuację i prowadzą obserwacje. Aktywnie działają na morzu, a wsparcie od sojuszników, w tym Włoch i Stanów Zjednoczonych, podkreśla utrzymanie bezpieczeństwa.

Prezydent cieszy się z postępującej modernizacji Marynarki Wojennej, zaznaczając m.in. wprowadzenie nowych niszczycieli min. Andrzej Duda wyraził wdzięczność za wsparcie ze strony sojuszników i zaznaczył kontynuację procesów modernizacyjnych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Złodzieje ukradli dwa żółwie greckie z działki budowlanej w Elizówce. Właściciele proszą o pomoc w odnalezieniu zwierząt (kurierlubelski.pl)

Kontrowersje wokół wyceny terenu pod Forum Gdańsk. Miasto straciło na tej transakcji wiele milionów (dziennikbaltycki.pl)