w

Złodzieje ukradli dwa żółwie greckie z działki budowlanej w Elizówce. Właściciele proszą o pomoc w odnalezieniu zwierząt (kurierlubelski.pl)

W czwartek w miejscowości Elizówka doszło do nietypowej kradzieży, która świadczy o tym, że łupem złodziei może paść prawie wszystko. Na jednej z działek w Elizówce (gm. Niemce) skradziono dwa żółwie greckie. Właściciele proszą o jakiekolwiek informacje w namierzeniu sprawców i wyznaczają nagrodę za zaginione pupile.

Do zdarzenia doszło dnia 3 sierpnia na jednej z działek budowlanych w Elizówce (pow. lubelski), gdzie złodzieje ukradli dwa greckie żółwie. Zwierzęta przebywały w specjalnym wybiegu na podwórku. Dwa dni wcześniej, 1 sierpnia, właściciele odwiedzili swoje zwierzaki, aby sprawdzić, czy niczego im nie brakuje. W trakcie wizyty nie zauważyli niczego podejrzanego i wszystko było w najlepszym porządku.

Z kolei, kiedy przybyli na działkę w czwartek, okazało się, że wybieg jest pusty, a w otaczającym go ogrodzeniu zauważyli wyciętą dziurę w metalowej siatce. Co więcej, łupem padły nie tylko dwa żółwie, ale i specjalny wybieg. Żółwie greckie miały około 5 lat.

Nagroda za informacje o żółwiach wynosi 5 tys. zł

Zatroskani właściciele postanowili wyznaczyć nagrodę za informacje o skradzionych żółwiach, która wynosi 5 tysięcy złotych. Co prawda, wysokość nagrody jest znacznie wyższa niż wartość wybiegu i dwóch zwierząt, ale dla właścicieli najbardziej liczą się ich pupile. Jak poinformowała Justyna Maliszewska, właścicielka żółwi, bardzo zżyli się ze swoimi zwierzakami i pragną, aby wróciły do domu całe i zdrowe.

Warto zaznaczyć, że żółw grecki to popularny gatunek hodowlany, który nierzadko można zastać w polskich domach. Żółwie greckie mogą dożyć nawet 100 lat.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Rząd przyznał dodatkowe środki dla samorządów karkonoskich. Najwięcej otrzymała Zielona Góra (zielonagora.naszemiasto.pl)

Prezydent Polski z wizytą w Gdyni. Andrzej Duda wypowiedział się na temat manewrów Marynarki Wojennej Rosji na Bałtyku (dziennikbaltycki.pl)