w

Kontrowersje wokół wyceny terenu pod Forum Gdańsk. Miasto straciło na tej transakcji wiele milionów (dziennikbaltycki.pl)

Kacper Płażyński, poseł na Sejm RP, a także Przemysław Majewski oraz Andrzej Skiba, radni miasta Gdańska, ujawnili istotne informacje dotyczące terenu, na którym obecnie znajduje się Forum Gdańsk.

Wartość działki pod Forum Gdańsk oszacowano na 114 milionów złotych. Ekspertka dokonująca wyceny porównała ją z innymi lokalizacjami, m.in. w Gdyni i Sopocie, ustalając maksymalną cenę na prawie 3700 zł/m2. Istotne jest, że porównywane działki miały znacząco różną powierzchnię.

Przemysław Majewski kwestionuje metodykę wyceny, sugerując, że ekspertka oparła się na nieadekwatnych wskaźnikach, co doprowadziło do ustalenia ceny rynkowej bliskiej cenie sprzedaży terenu pod Forum Gdańsk. Istnieją również wątpliwości co do porównywalności działek.

Poseł Kacper Płażyński zaznaczył, że skonsultował się z doświadczonymi rzeczoznawcami, którzy wyrazili zdumienie sprzedażą terenu pod Forum Gdańsk. Zapowiada, że w przypadku braku odpowiedzi od miasta, zaprosi cenionego dewelopera na konferencję, aby zwrócić uwagę na tę kwestię.

Miasto straciło na sprzedaży 190 milionów złotych

Andrzej Skiba, radny Gdańska, podkreśla sprzeczności w podejściu miasta do sprzedaży terenu. Krytykuje decyzję o sprzedaży bez dokładnej wyceny oraz za cenę niższą niż mogła zostać osiągnięta. Wskazuje na brak klarownej strategii dla tego obszaru.

Skiba uważa, że transakcja była źle przeprowadzona. Miasto nie miało planu dla terenu i zbyt pochopnie je sprzedało, generując stratę w wysokości 190 milionów złotych. Zwraca uwagę, że sprzedaż powinna być przeprowadzona w sposób transparentny, poprzez oferty, ogłoszenia lub licytację, a cena powinna odzwierciedlać rzeczywistą wartość działki.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Prezydent Polski z wizytą w Gdyni. Andrzej Duda wypowiedział się na temat manewrów Marynarki Wojennej Rosji na Bałtyku (dziennikbaltycki.pl)

Możliwy remont ul. Zakopiańskiej w Rabce-Zdroju dzięki pozytywnej opinii geologów (zakopane.naszemiasto.pl)