w

Prezydent Andrzej Duda wystąpi na II Europejskim Kongresie Sportu i Turystyki w Zakopanem (zakopane.naszemiasto.pl)

W najbliższą środę prezydent Andrzej Duda odwiedzi Zakopane, uczestnicząc w II Europejskim Kongresie Sportu i Turystyki, który będzie trwać od 26 do 28 września.

Na początek warto zaznaczyć, że w ubiegłym roku prezydent również odwiedził Zakopane, gdzie uczestniczył w uroczystej Gali Ambasadorów Sportu II Europejskiego Kongresu. Pierwsza edycja kongresu miała miejsce w październiku 2022 roku i skupiała się głównie na III Igrzyskach Europejskich.

W dniach 26-28 września uczestnicy kongresu będą dyskutować na temat praktycznych aspektów organizacji dużych wydarzeń sportowych, a także poruszą kwestię współpracy między światem sportu, polityki i biznesu. Ponadto, będą też rozważane szanse na międzynarodową promocję wydarzeń sportowych na najwyższym poziomie.

W trakcie II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki omawiane tematy obejmą świat sportu, turystyki i opinii publicznej. Dyskusja dotyczyć będzie komercjalizacji sportu, technologii w sporcie, medycyny sportowej, wpływu aktywności fizycznej na młodzież, promocji sportu i poszczególnych dyscyplin. Poruszane zostaną również kwestie turystyczne, w tym innowacje i zielone inwestycje.

Organizatorem Kongresu jest Fundacja Gateway 4.0, a wydarzenie współorganizują Województwo Małopolskie oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Kongres w Zakopanem objęty jest Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy.

II Europejski Kongres Sportu i Turystyki odbędzie się w Bachleda Hotel Kasprowy w Zakopanem.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Gdańscy naukowcy dokonali przełomowego odkrycia w mechanizmach naprawy DNA (naukawpolsce.pl)

Premier Morawiecki w Katowicach: Polityka mieszkaniowa priorytetem trzeciej kadencji PiS (dziennikzachodni.pl)