w

Prace nad budową Trasy Wolbromskiej powodem różnych utrudnień na terenie miasta (gazetakrakowska.pl)

Obecnie trwają prace nad budową Trasy Wolbromskiej, której zadaniem będzie poprawa wyjazdu z Krakowa na północ, a także odciążenie z ruchu drogi biegnącej na granicy z gminą Zielonki. Nowa trasa zostanie połączona z nową linią tramwajową do Górki Narodowej. W wyniku prac wystąpią też różne utrudnienia w ruchu.

W nocy z 22 na 23 października pojawią się kilkugodzinne utrudnienia na ul. Pachońskiego w okolicach budowanej Trasy Wolbromskiej. Powodem tych utrudnień są planowane w tym czasie roboty bitumiczne, które spowodują zwężenia na drodze, wraz z zamknięciem części pasa północnego.

Obecnie trwają prace nad układaniem masy bitumicznej na jezdniach i wiadukcie nad linią kolejową. Widoczne jest już także rondo turbinowe, które umożliwi zjazd z trasy w kierunku ul. Glogera. Warto jeszcze dodać, że planowana jest także trasa rowerowa o długości prawie 2 km.

Prace budowlane dotarły już do ul. Pachońskiego, czasowo zamykając chodnik po północnej stronie ulicy. W związku z tym wprowadzono tymczasową organizację ruchu dla pieszych i wyznaczono trasy alternatywne. Jest to pierwsza z serii planowanych utrudnień związanych z budową włączenia Trasy Wolbromskiej do ul. Pachońskiego.

Trasa Wolbromska połączy się z północną obwodnicą Krakowa, realizowaną przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. W ten sposób stworzy alternatywną trasę wylotową i wjazdową do Krakowa od strony północnej. Projekt ma zostać ukończony w tym roku, tym samym zmniejszając ruch na ul. Jasnogórskiej, Łokietka i al. 29 Listopada.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Jak wyglądają ceny mieszkań w nowym drapaczu chmur ATAL Olimpijska w Katowicach? (katowice.naszemiasto.pl)

Sławomir Mentzen: Porażka Konfederacji w wyborach oznacza też porażkę dla Polski (i.pl)