w

Prace budowlane w gminie Oława odsłoniły 50-kg bombę lotniczą z okresu drugiej wojny światowej (gazetawroclawska.pl)

W gminie Oława (woj. dolnośląskie) natrafiono na niecodzienne znalezisko, które odkryto w trakcie prac nad utwardzaniem gruntu na terenie jednej z firm w okolicach Wrocławia. Okazało się, że w ziemi znajdował się niewybuch z okresu drugiej wojny światowej, który ważył około 50 kilogramów.

Niewybuch z drugiej wojny światowej odsłonięto 26 października w miejscowości Stanowice (gm. Oława, pow. oławski), gdzie prowadzone są prace budowlane przez podwrocławską firmę. Jak informuje st. asp. Wioletta Polerowicz, rzecznik prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Oławie, na terenie budowy w Stanowicach znaleziono bombę z czasów drugiej wojny światowej. Jest to bomba lotnicza P-50, której waga oscyluje w graniach 50 kilogramów.

Po natrafieniu na niewybuch do akcji wezwano grupę saperów z I Brzeskiego Pułku Saperów. Specjaliści natychmiast zajęli się niewypałem, zabezpieczając zarówno bombę, jak i teren przed dostępem dla osób postronnych. Następnie niewybuch został bezpiecznie usunięty z obszaru budowy.

Policja apeluje, aby w przypadku znalezienia niewybuchu nie próbować go rozbrajać, ani dotykać. Miejsce odkrycia należy również oznaczyć, aby można je było łatwo namierzyć, szczególnie jeśli znajduje się w lesie. Z kolei ostatnim krokiem jest powiadomienie o ładunku odpowiednich służb.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Robert Bąkiewicz złożył wniosek do Sądu Okręgowego w Warszawie, aby zatrzymać emisję „Zielonej Granicy” (i.pl)

Osobówka potrąciła dziewczynkę na hulajnodze, która poruszała się na ścieżce rowerowej w Poznaniu (gloswielkopolski.pl)