w

Poznań wysyła siedem nowych ambulansów do Obwodu Charkowskiego. Karetki są warte 5 mln zł (epoznan.pl)

Siedem nowych ambulansów o wartości prawie pięciu milionów złotych wyjechało z Poznania na Ukrainę. Marszałek Marek Woźniak przekazał klucze do karetek, które mają dotrzeć do Obwodu Charkowskiego.

Podczas spotkania Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka z Tetianą Jehorową-Łucenko, Przewodniczącą Charkowskiej Rady Obwodowej, przekazano 7 nowych ambulansów z wyposażeniem o wartości blisko 5 milionów złotych. Na temat szczodrego gestu Poznania wypowiedział się Wasyl Zwarycz, Ambasador Ukrainy w Polsce.

Marek Woźniak podkreślił, że finalizowany jest projekt, który rozpoczął się na początku roku. Polska strona przekazała już wiele używanych pojazdów, ale Poznań postanowił dostarczyć więcej nowego sprzętu. I to jeszcze nie jest koniec działań. Planuje się, że w przyszłym roku województwo wielkopolskie wesprze ukraińskich partnerów z Obwodu Charkowskiego w utworzeniu centrum dla weteranów, oferując pomoc psychologiczną i rehabilitacyjną. Ten krok umożliwi normalne funkcjonowanie osobom dotkniętym działaniami wojennymi.

Wasyl Zwarycz, Ambasador Ukrainy w Polsce, serdecznie podziękował za siedem nowych ambulansów. Zaznaczył, że jest to ogromne wsparcie i jednocześnie sygnał dla Rosji, że Polska mocno wspiera stronę ukraińską.

Ambulanse, które dotrą do Charkowa, to modele B Volkswagen Crafter. Wyposażone są m.in. w urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, defibrylatory, nosze główne z transporterami oraz przenośne ssaki elektryczne.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

3 komentarze

  1. Super że pomagamy szkoda że nie ma pieniędzy żeby obsługiwać rodaków jak należy w naszej służbie zdrowia. Zawsze wydawało mi się że dbamy o swoich a potem pomagamy dalej. A u nas bieda do której wstyd się przyznać, więc żyjemy na pokaz :(.

Starostwo ostrzega przed wilkami na Dolnym Śląsku. Drapieżniki zagryzły 30 owiec (gazetawroclawska.pl)

Władze Szczecina: WiFi w tramwajach nie jest do oglądania filmów (gs24.pl)