w

Poznań wypowiada wojnę szczurom. Od 1 kwietnia rozpocznie się deratyzacja (gloswielkopolski.pl)

Od 1 kwietnia właściciele i zarządcy nieruchomości w Poznaniu zaczną przeprowadzać deratyzację, którą zlecił Urząd Miasta. Działania deratyzacyjne sprowadzą się do rozłożenia trutki na szczury w budynkach i będą nadzorowane przez poznańskie służby.

Deratyzacja jest szczególnie istotna w budynkach wielolokalowych, punktach gastronomicznych, placówkach spożywczych, a także instytucjach zdrowia i edukacji. Zarządcy nieruchomości są odpowiedzialni za rozłożenie trutki i regularne sprawdzanie jej ilości w pojemnikach przez cały miesiąc.

Przed przystąpieniem do deratyzacji konieczne jest naprawienie wszelkich otworów i szczelin, które mogą być drogą dla gryzoni. Należy także umieścić napisy ostrzegawcze w pobliżu trutek oraz zwrócić uwagę na bezpieczeństwo dzieci i zwierząt domowych.

Ponadto, zarządca nieruchomości ma obowiązek usuwania martwych szczurów. Kontrola przestrzegania obowiązku deratyzacji będzie prowadzona przez lokalne służby przez cały okres akcji. Celem deratyzacji jest ograniczenie populacji szczurów w mieście.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Pijany senior wjechał do strumyka i zakleszczył się w aucie. Pojazd stanął pionowo na masce (gazetawroclawska.pl)

Fabryka Wody w Szczecinie zaprasza na testowanie atrakcji wodnych. Zapisy od 26 marca (gs24.pl)