w

Port Gdańsk rozwija infrastrukturę parkingową dla ciężarówek ze względu na wzrost eksportu zboża (dziennikbaltycki.pl)

Port Gdańsk systematycznie udostępnia nowe miejsca parkingowe dla ciężarówek. Na terenie portu dostępnych jest już 850 punktów odstawczych, a planowane są kolejne. Łatwo zauważyć, że ruch eksportu zboża w Porcie Gdańskim wyraźnie wzrasta.

Na terenie portu znajdują się cztery rakorafy. Są to urządzenia do pobierania próbek zbóż, które można znaleźć przy ul. Budowniczych Portu Północnego, Załogowej, Ku Ujściu i Śnieżnej. Ażeby umożliwić badania ziarna nawet podczas deszczu, ZMPG S.A. postanowił rozstawić lekkie hale namiotowe. Pobieranie próbek odbywa się przez całą dobę.

W pierwszym półroczu bieżącego roku eksport zboża, zwłaszcza kukurydzy, z Portu Gdańsk osiągnął niemal 1,4 mln ton. A to oznacza imponujący wzrost o 52% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Zapotrzebowanie na transport zboża ciągle wzrasta

W odpowiedzi na wzrastające zapotrzebowanie na transport zboża do portu zainstalowano dwa nowe rakorafy firmy J.S. Hamilton. Dzięki nim kierowcy ciężarówek mogą przeprowadzać badania jakości zboża na placach buforowych przy ul. Ku Ujściu i Budowniczych Portu Północnego. W tych miejscach specjaliści laboratorium J.S. Hamilton są gotowi do obsługi.

Jak poinformował Łukasz Malinowski, prezes Portu Gdańsk, aktualnie w Porcie Gdańskim próbki zbóż pobierane są w czterech lokalizacjach: przy ul. Budowniczych Portu Północnego, Załogowej, Ku Ujściu i Śnieżnej. Te rozszerzenia infrastruktury pozwalają na obsłużenie większej liczby samochodów i skrócenie kolejek oczekujących kierowców.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Lublin zaprasza na 14. edycję festiwalu Meeting of Styles! Do akcji wkroczą najbardziej utalentowani grafficiarze (kurierlubelski.pl)

Grupa NDI realizuje kolejną inwestycję w Porcie Gdynia. Projekt o wartości ponad 80 mln złotych (dziennikbaltycki.pl)