w

Lublin zaprasza na 14. edycję festiwalu Meeting of Styles! Do akcji wkroczą najbardziej utalentowani grafficiarze (kurierlubelski.pl)

W Lublinie odbędzie się 14. edycja festiwalu Meeting of Styles. Ta nietypowa impreza za każdym razem przyciąga utalentowanych grafficiarzy nie tylko z Polski, ale i całego świata. Wydarzenie będzie trwać od 04 do 06 sierpnia.

Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina, podkreśla, że graffiti i jego twórcy cieszą się dużym zainteresowaniem w mieście. Już od 2011 roku festiwal gości najlepszych artystów, których domeną są barwne puszki sprayu. Z kolei bogaty program umożliwia rozwijanie umiejętności i podkręcanie pasji uczestników.

Jakie atrakcje czekają uczestników festiwalu Meeting of Styles?

W Meeting of Styles wezmą udział artyści zarówno z Polski, jak i Europy, którzy będą mogli zaprezentować swoje umiejętności na znaczącej powierzchni muru oporowego obwodnicy Lublina. Natomiast zaplanowane spotkania warsztatowe oraz muzyczne afterparty odbędą się na terenach zielonych koło Skende.

Warto zaznaczyć, że na festiwalu będzie można zobaczyć wystawę prac znanego artysty graffiti – Cruzego. Wernisaż odbędzie się w Pracowni Otwartej LuCreate, a ekspozycja zatytułowana „SUBURBIA” wprowadzi zwiedzających w świat nostalgii i artystycznych korzeni twórcy.

Meeting of Styles to najstarszy festiwal graffiti na świecie, który swoje początki zawdzięcza niemieckiemu Festiwalowi Wall Street Meeting. Jego główną ideą jest ukazanie graffiti jako kierunku sztuki w przestrzeni publicznej, zachęcającego młodych ludzi do twórczego działania i rozwijania zainteresowań. Festiwal odbył się już ponad 500 razy na całym świecie. A w sumie wzięło w nim udział 150 tys. artystów!

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Grupa protestujących pod więzieniem w Krzywańcu domaga się sprawiedliwości dla Michała Wojtunia z Gubina (zielonagora.naszemiasto.pl)

Port Gdańsk rozwija infrastrukturę parkingową dla ciężarówek ze względu na wzrost eksportu zboża (dziennikbaltycki.pl)