w

Pomorscy strażacy przeprowadzili 225 interwencji w Boże Narodzenie. Ponad 2 tys. osób bez prądu (dziennikbaltycki.pl)

W Boże Narodzenie strażacy otrzymali aż 225 zgłoszeń w związku z silnymi wichurami nad Pomorzem. Na szczęście pomimo tak licznych interwencji nie odnotowano żadnych ofiar śmiertelnych ani osób poszkodowanych. Aczkolwiek należy dodać, że ponad 2 tys. odbiorców energii elektrycznej w województwie pomorskim zostało bez prądu. Niektórzy borykają się z brakiem prądu i ogrzewania już od czterech dni.

Oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku zaznaczył, że w ciągu ostatniej doby strażacy aż 225 razy wyruszali do akcji. Interwencje miały związek z wichurami nad Pomorzem. Najczęstsze sytuacje sprowadzały się do usuwania powalonych drzew, zabezpieczania uszkodzonych dachów, a także wypompowywania wody z piwnic.

W wyniku silnych wiatrów nad woj. pomorskim od niedzieli wieczorem występują przerwy w dostawach energii elektrycznej. Energa poinformowała, że około 2100 odbiorców oraz 110 stacji transformatorowych w wielu powiatach, w tym m.in. bytowskim, chojnickim, czy gdańskim, było pozbawionych prądu. Energia miała zostać przywrócona do godzin wieczornych.

Dla obszarów Trójmiasta oraz kilkunastu powiatów wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Prędkość wiatru może osiągać do 40 km/h, w porywach do około 70 km/h, wiejąc z zachodu. Alert pierwszego stopnia obowiązywał do godziny 18:00 w poniedziałek.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Lekarka stworzyła przepiękną mozaikę morską w gdyńskiej przychodni medycznej (www.trojmiasto.pl)

Burmistrz Zakopanego o zmianach w TVP i ich wpływie na „Sylwestra Marzeń” (www.onet.pl)