w

Policjanci odnaleźli wyziębioną grupę 14 imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę w Tatrach (zakopane.naszemiasto.pl)

Tatrzańscy funkcjonariusze policji przeprowadzili pomyślną akcję ratunkową, odnajdując grupę imigrantów, która zgubiła się w Dolinie Chochołowskiej. Grupa składała się z 14 cudzoziemców, którzy pod osłoną nocy dopuścili się nielegalnego przekroczenia granicy polskiej.

Do sytuacji doszło w Tatrach, na polskim pasie granicznym. Tatrzańscy policjanci namierzyli grupę 14 imigrantów, którzy wędrowali nocą po obszarze tatrzańskim w Dolinie Chochołowskiej. Okazało się, że wędrowali przez dziewięć dni, z zamiarem dotarcia i przekroczenia granicy RP.

W momencie, gdy mundurowi odnaleźli grupę imigrantów, spostrzegli, że wszystkie osoby są w bardzo kiepskim stanie. Członkowie grupy byli zmarznięci, przemoczeni i wyczerpani, z racji czego funkcjonariusze z miejsca zapewnili im należytą pomoc. Warto zaznaczyć, że w grupie były również dzieci.

Policja udzieliła imigrantom pierwszej pomocy, umieszczając ich w ciepłych pojazdach, aby uchronić ich przed deszczem, zimnem i hulającym wiatrem. Ponadto, pomogli też w zapewnieniu ciepłych posiłków i suchej garderoby.

Wśród imigrantów było 5-letnie dziecko, które z powodu znacznego osłabienia zostało przewiezione do szpitala w Zakopanem.

Sprawą nielegalnego przekroczenia granicy przez 14 migrantów zajmują się funkcjonariusze Straży Granicznej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Kacper Płażyński, „jedynka” listy PiS, uzyskał znakomity wynik w wyborach (dziennikbaltycki.pl)

Opublikowała zdjęcie policjantki z obraźliwym komentarzem. Katowicki sąd wydał wyrok (katowice.naszemiasto.pl)