w

Policja zatrzymała kierowcę za nielegalny przewóz rannego byka w Ostrowie Wielkopolskim (gloswielkopolski.pl)

W dniu 29 września, na drodze krajowej numer 11, inspektorzy transportu drogowego z oddziału w Ostrowie Wielkopolskim wspólnie z powiatowym lekarzem weterynarii podjęli decyzję o zakwestionowaniu przewozu bydła. Zaistniała sytuacja dotyczyła przewożenia jednego byka.

Po bliższym sprawdzeniu okazało się, że zwierzę jest niezdolne do transportu z powodu zranionej kończyny, przez którą nie potrafiło stać. Ostateczną decyzję podjął powiatowy lekarz weterynarii, który oświadczył, że zwierzęcia nie da się już uratować. Z tego względu jedyną opcją jest odwiezienie byka na ubój.

Kierowca nielegalnego transportu potraktowany mandatami

Kierowca, który zdecydował się na nielegalny przewóz rannego zwierzęcia, otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł. Co więcej, przewoźnikowi grozi obecnie postępowanie administracyjne, które może skutkować karą w wysokości 1000 zł.

W trakcie prowadzonych działań inspektorzy również wykryli, że nie dokonano zmiany danych w tachografie dotyczącym numeru rejestracyjnego pojazdu. A to z kolei oznacza dla przewoźnika dodatkową karę w wysokości 1000 zł.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Premier Morawiecki na otwarciu nowego fragmentu drogi S3 na węźle Kamienna Góra Północ (gazetawroclawska.pl)

Z Odry wydobyto fragment filara bramnego z przełomu XIX i XX wieku. Obiekt waży około 1,5 tony (gs24.pl)