w

Policja z Jaworzna sprawdza drogi i oznakowanie przy szkołach. Bezpieczeństwo uczniów jest priorytetem (dziennikzachodni.pl)

Pierwsze dni przed szkołą to czas kontrolowania dróg i oznakowania terenu wokół jaworznickich placówek edukacyjnych. Priorytetem jest bezpieczeństwo dzieci, które od września będą uczęszczać do szkoły. Jak na tę chwilę nie stwierdzono żadnych naruszeń.

Połowa wakacji już minęła, a nowy rok szkolny zbliża się coraz szybciej. Z tego względu pracownicy Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie oraz policja lustrują placówki oświatowe. Ich celem jest sprawdzenie oznakowania, widoczności dla pieszych i sygnalizacji przy szkołach. Bezpieczeństwo uczniów, zwłaszcza tych najmłodszych, jest tutaj najważniejsze.

Inspekcję przeprowadzili pracownicy Zarządu oraz policja, dbając o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców. Dokładnie sprawdzano oznakowanie poziome i pionowe oraz widoczność w okolicach szkół. Izabela Miszczyk z MZDiM podkreśla, że szczegóły kontroli są dostępne w Komendzie Miejskiej Policji w Jaworznie. Funkcjonariusze ruchu drogowego wspólnie z zarządcą dróg analizowali stan dróg, chodników, sygnalizacji i oznakowania przy szkołach, aby zapewnić bezpieczeństwo uczniom przed rozpoczęciem roku.

Podczas kontroli skupiono się na oznakowaniu, chodnikach, jezdniach i działaniu świateł. Policja zwracała szczególną uwagę na jakość chodników, poziome i pionowe oznakowanie w rejonach przejść oraz na sygnalizację świetlną. Wszelkie wykryte niedociągnięcia były zgłaszane do zarządcy dróg w celu ich naprawy lub uzupełnienia.

Rzeczniczka policji informuje, że obecnie nie zgłoszono żadnych uwag dotyczących bezpieczeństwa dróg i przejść dla pieszych przy jaworznickich szkołach. Ich działania są ukierunkowane na pewny powrót uczniów do szkół. Znakomita lokalizacja oznakowań i działającej sygnalizacji świetlnej jest priorytetem. Obserwacje będą kontynuowane do początku roku szkolnego.

Jaworzniccy policjanci podkreślają, że kluczowa jest profilaktyka w kwestii bezpieczeństwa na drodze, szczególnie w przypadku dzieci. Istotne jest także uczenie dzieci zasad zachowania na drodze. Obowiązkiem rodziców jest przypominanie swoim dzieciom o odpowiednich zasadach ruchu. Z kolei kierowcy powinni być ostrożni przy przejściach w okolicach placówek oświatowych i zdejmować nogę z gazu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa przygotował uchwałę o standardach ochrony zieleni (gazetakrakowska.pl)

Rzeźba „Taniec góralski” autorstwa Henryka Burzca unikalną ozdobą przy rondzie Armii Krajowej w Zakopanem (zakopane.naszemiasto.pl)