w

Policja w Osielcu zatrzymała pijanego kierowcę, który wypadł z ciężarówki (zakopane.naszemiasto.pl)

Policja w Jordanowie otrzymała doniesienie o pijanym kierowcy ciężarówki. Po dotarciu na miejsce i otwarciu drzwi pojazdu kierowca wypadł na zewnątrz, mając niemal 3 promile alkoholu we krwi. Może trafić za kratki nawet na 2 lata. Do tego czeka go grzywna w wysokości co najmniej 5 tys. zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów przez trzy lata.

Zatrzymanie pijanego kierowcy miało miejsce 24 lipca, po godzinie 17:00. Dyżurny z Komisariatu Policji w Jordanowie odebrał zgłoszenie innego kierowcy, który widział samochód ciężarowy poruszający się po drodze krajowej nr 28 w Osielcu w sposób charakterystyczny dla nietrzeźwego kierowcy. Mężczyzna jechał “slalomem” i co chwilę wjeżdżał na pobocze.

Jak poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej, funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce i dostrzegli stojącą ciężarówkę. Kierowca, zauważając mundurowych, próbował się schować wewnątrz pojazdu. Po otwarciu drzwi przez policjanta kierowca wypadł na zewnątrz. Mundurowi postanowili skontrolować mężczyznę, który stanowczo zaprzeczał spożyciu alkoholu.

Kierowca ciężarówki miał prawie 2,8 promila w wydychanym powietrzu

Okazało się, że kierowcą jest 25-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, u którego badanie alkomatem wykazało 2,78 promila alkoholu. Policjanci odebrali mu prawo jazdy, a teraz będzie odpowiadać za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem.

Policja podkreśla, że dzięki właściwej reakcji kierowcy, który zgłosił całą sytuację, uniknięto tragedii. Droga krajowa nr 28 jest uczęszczana, szczególnie w okresie wakacyjnym, gdy znajdują się na niej zarówno pojazdy jednośladowe, jak i piesi. Apelują, aby nie pozostawać obojętnym wobec widocznych zachowań kierowców na drodze i szybko reagować, żeby zapobiec potencjalnym tragediom.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Rozpoczęła się XXXVII Piesza Pielgrzymka z Gdyni na Jasną Górę. Pielgrzymi mają do pokonania aż 550 km! (dziennikbaltycki.pl)

Odnowienie współpracy śląskiej Policji i Chorągwi ZHP na rzecz bezpieczeństwa i profilaktyki (dziennikzachodni.pl)