w

Odnowienie współpracy śląskiej Policji i Chorągwi ZHP na rzecz bezpieczeństwa i profilaktyki (dziennikzachodni.pl)

Policjanci ze Śląska oraz harcerze podpisali dokument porozumienia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, mający na celu współpracę w profilaktyce bezpieczeństwa i przeciwdziałaniu patologii. Podpisy złożyli Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach oraz Komendant Chorągwi Śląskiej Związku Harcerstwa Polskiego.

Komendant Wojewódzki i Komendant Chorągwi Śląskiej ZHP podpisali dokument dotyczący wspierania własnych inicjatyw profilaktycznych skierowanych zarówno do dzieci, jak i młodzieży oraz dorosłych. Ich współpraca ma na celu poprawę bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz przeciwdziałanie zjawiskom patologicznym. Natomiast 27 lipca 2023 roku odbyło się odnowienie porozumienia o współpracy w zakresie bezpieczeństwa i profilaktyki pomiędzy Policją Śląską a Związkiem Harcerstwa Polskiego.

Porozumienie promuje też pracę w zawodzie policjanta wśród harcerzy

Porozumienie ma również na celu promowanie zawodu policjanta wśród harcerzy. Wiele lat doświadczenia pokazuje, że wielu harcerzy wybiera służbę w policji lub innych formacjach mundurowych. Na przykładzie aktywnego członka Komendy Chorągwi Śląskiej ZHP, który równocześnie jest policjantem Gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, wskazuje się na pozytywne wyniki takiej ścieżki zawodowej.

Współpraca pomiędzy policją a harcerstwem czerpie z podobnych cech obu formacji, takich jak powołanie, pasja w działaniu, altruizm i chęć niesienia pomocy innym. Policjanci dbają o bezpieczeństwo społeczeństwa, a harcerze kształtują młode umysły i angażują się w działalność społeczną. Wskazuje się, że cechy charakteryzujące harcerzy są również wizytówką prawdziwego policjanta. Na spotkaniu Komendantów w siedzibie śląskiej policji pojawiła się także zastępczyni Komendanta Chorągwi Śląskiej ZHP.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Policja w Osielcu zatrzymała pijanego kierowcę, który wypadł z ciężarówki (zakopane.naszemiasto.pl)

Zarzuty korupcyjne dla byłej wiceprezydent Krakowa i urzędniczek. Prokuratura przeprowadziła ponad 60 przesłuchań (gazetakrakowska.pl)