w

Rozpoczęła się XXXVII Piesza Pielgrzymka z Gdyni na Jasną Górę. Pielgrzymi mają do pokonania aż 550 km! (dziennikbaltycki.pl)

W środę, 26 lipca, rozpoczęła się pielgrzymka z Gdyni na Jasną Górę, która swoje pierwsze kroki postawiła zaraz po zakończeniu mszy św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cel pielgrzymki znajduje się kilkanaście dni drogi od Gdyni. W związku z tym dotarcie na miejsce planowane jest na 12 sierpnia, pokonując łącznie 550 kilometrów.

Ksiądz Krzysztof Czaja, kierownik pielgrzymki z Gdyni, zaznaczył, że trwa ona 18 dni. I jest nie tylko dla tych, którzy mają zdrowie i siły, ale dla każdego, kto znajduje czas w swoim życiu na to wyjątkowe doświadczenie. Wiele osób decyduje się wziąć udział, ale w różnych dniach i na różnych odcinkach. Niektórzy dołączają się nawet tylko na jeden dzień, a potem wracają do codziennych obowiązków.

Istnieją także “złote grupy” w kilku kościołach w Gdyni, które wspierają pielgrzymów modlitwą i duchową obecnością, gromadząc się codziennie o 21:00 podczas apelu jasnogórskiego.

Trasa pielgrzymki na z Gdyni na Jasną Górę

Trasa pielgrzymki z Gdyni do Jasnej Góry obejmuje wiele etapów. Pierwszy dzień to 28 kilometrów do Żukowa przez Chwaszczyno. Drugiego dnia pokonają ten sam dystans, docierając do Przywidza. Kolejne dni obejmują 28 km do Pogódki, 23 km do Lubichowa, a następnie 37 km do Warlubia, skąd przejdą 29 km do Świecia. Następnie pokonają tyle samo w trasie do Bydgoszczy.

Kolejne etapy obejmują 30 km do Nowej Wsi Wielkiej i 40 km do Kruszwicy, a potem 47 km z Kruszwicy do Lichenia. Z Lichenia do Ochle przemierzą 21 km, a stamtąd do Turku 34 km. Kolejny dzień to 40 km do Warty, a potem 18 km do Sieradza. Następnie 31 km do Szynkielowa, 34 km do Działoszyna i 27 km do Kłobucka. W końcu, ostatniego dnia, przejdą 20 km trasą Kłobuck – Kamyk – Jasna Góra, gdzie zakończy się ich wielodniowy marsz.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

4 komentarze

Śmiertelny wypadek w Gdańsku-Oruni. Kierowca skutera wjechał w słup drogowy (dziennikbaltycki.pl)

Policja w Osielcu zatrzymała pijanego kierowcę, który wypadł z ciężarówki (zakopane.naszemiasto.pl)