w

Policja Śląska i maskotka Sznupek uczestniczyli w otwarciu nowego Domu Dziecka w Katowicach (dziennikzachodni.pl)

Nowa placówka Domu Dziecka numer 5 w Katowicach została oficjalnie otwarta przy ulicy Pietrusińskiego, 19 lipca 2023 roku. Uroczystość zgromadziła przedstawicieli Policji Śląskiej, którzy zadbali o liczne atrakcje dla dzieci przenoszących się z poprzedniej lokalizacji na ulicy Rybnickiej. Podczas tego wyjątkowego dnia najmłodsi podopieczni mieli okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach prowadzonych przez policjantów, brać udział w warsztatach artystycznych, bawić się z maskotką Sznupkiem oraz cieszyć się występem Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Uroczystość rozpoczęła się w środę, 19 lipca 2023 roku, kiedy to nowy Dom Dziecka numer 5 w Katowicach został oficjalnie otwarty. Na wydarzeniu obecni byli przedstawiciele Policji Śląskiej, którzy postarali się zadbać o wyjątkowe atrakcje dla dzieci. Mundurowi poprowadzili ciekawe zajęcia, z których jedno prowadziła podinsp. Marzena Kwasiborska z Wydziału Ruchu Drogowego; omawiała z podopiecznymi zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drodze.

Dla najmłodszych przygotowano także upominki, materiały edukacyjne oraz warsztaty artystyczne. Wśród gości nie zabrakło maskotki Sznupka, która rozśmieszała dzieci swoją obecnością. Dodatkową atrakcją była muzyka zagrana przez Orkiestrę Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W uroczystości uczestniczył również Jerzy Woźniak, wiceprezydent Katowic.

Nowy Dom Dziecka numer 5 znajduje się przy ulicy Pietrusińskiego. Ta zmiana lokalizacji oznacza dla dzieci lepsze warunki i przytulne otoczenie, które sprzyja ich rozwojowi i samopoczuciu. Ponadto, ośrodek posiada prywatny ogród, gdzie wychowankowie mogą spędzać czas na świeżym powietrzu.

Opiekę nad Domem Dziecka numer 5 od dwóch lat sprawuje nadinsp. Roman Rabsztyn, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach. Policjanci cyklicznie odwiedzają placówkę i organizują dla dzieci różne spotkania. W przeszłości przeprowadzili oni pogadanki na temat bezpieczeństwa, zainicjowali Dzień Dziecka, a także razem z podopiecznymi przygotowali kartki na Święta Bożego Narodzenia. W tym roku zapewnili dzieciom dwie ciekawe wycieczki – do Krakowa oraz do stajni z końmi AWM Sport Horses w Rybniku.

Opiekę nad ośrodkiem sprawuje nadinsp. Roman Rabsztyn, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Zator: Water Park Energylandia dominuje nad parkami wodnymi w całej Europie! Najwyżej oceniany i najlepiej recenzowany na Google (zakopane.naszemiasto.pl)

Kontrowersyjne manewry kierowców na rondzie Grzegórzeckim w Krakowie. Jak omijać korek bez łamania przepisów (gazetakrakowska.pl)